Korfu Wakacje, Korfu Pogoda, Korfu Kiedy Lecieć?, Korfu Atrakcje, Korfu Porto Timoni, Korfu Sidari, Korfu Miasto Miłości
Korfu Wakacje, Korfu Pogoda, Korfu Kiedy Lecieć?, Korfu Atrakcje, Korfu Porto Timoni, Korfu Sidari, Korfu Miasto Miłości - Photo by Chris Karidis

Korfu – pogoda. 🇬🇷 Sprawdź, kiedy jechać na wakacje do Korfu

Korfu, urocza grecka wyspa w archipelagu Wysp Jońskich, to miejsce o bajecznych plażach, zielonych wzgórzach i śródziemnomorskim klimacie. Zanim zaplanujesz swoje wakacje na tej malowniczej wyspie, warto dowiedzieć się, jaka jest tam pogoda i kiedy jest najlepszy czas na podró
Spis treści:

Korfu pogoda

Korfu, urocza grecka wyspa w archipelagu Wysp Jońskich, to miejsce o bajecznych plażach, zielonych wzgórzach i śródziemnomorskim klimacie. Zanim zaplanujesz swoje wakacje na tej malowniczej wyspie, warto dowiedzieć się, jaka jest tam pogoda i kiedy jest najlepszy czas na podróż.

Klimat na Korfu jest typowy dla klimatu śródziemnomorskiego, charakteryzującego się ciepłymi latami i łagodnymi zimami. Sezon turystyczny trwa głównie od maja do września, kiedy to można spodziewać się temperatury w granicach 25-35°C, a także niewielkich opadów deszczu.

🇬🇷 Zarezerwuj wakacje na Korfu

Korfu kiedy jechać?

Optymalnym czasem na odwiedzenie Korfu jest okres od maja do września. To wiosna, lato i początek jesieni, kiedy temperatura jest najbardziej przyjemna do kąpieli w morzu, zwiedzania zabytków i korzystania z uroków wyspy.

Okres zimowy (grudzień – luty) również ma swoje zalety, ale może być nieco chłodniej i mniej turystycznie. To czas, kiedy można cieszyć się spokojem, poznawać lokalną kulturę i tradycyjne greckie smaki.

Korfu co warto zobaczyć?

Korfu oferuje wiele atrakcji dla turystów, którzy pragną odkrywać piękno greckiej kultury, przyrody i historii. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

  • 1. Starówka w Korfu: Urokliwa dzielnica z wąskimi uliczkami, zabytkowymi budynkami i tawernami.
  • 2. Achilleion: Budynek w stylu neoklasycznym, dawna letnia rezydencja cesarzowej Elżbiety Austriackiej.
  • 3. Paleokastritsa: Przepiękne miejsce z klasztorem i pięknymi plażami.
  • 4. Kassiopi: Malownicza miejscowość rybacka z uroczym portem.
  • 5. Kanoni: Widok na dwie wysepki Vlacherna i Mouse Island, które są symbolami Korfu.

🇬🇷 Zarezerwuj wakacje na Korfu

Nie ważne, kiedy zdecydujesz się odwiedzić Korfu, ta urocza grecka wyspa z pewnością zachwyci Cię swoimi plażami, kulturą i śródziemnomorskim klimatem. Ciesz się wspaniałymi wakacjami, odkrywaj fascynujące miejsca i korzystaj z uroków tej przepięknej wyspy w archipelagu Wysp Jońskich.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka