Egipt w styczniu

Gdzie wybrać się na urlop w styczniu? 🇪🇬 Zobacz gdzie udać się na wakacje w styczniu!

Wielu z was zapewne planuje urlop na okres ferii zimowych. Niektórzy preferują wyjazd w góry i wypoczynek na stokach narciarskich ale mimo wszystko większość wybiera ciepłe kierunki za granicą. W tym artykule opiszemy gdzie warto wybrać się na wakacje w styczniu.
Spis treści:

Wakacje w styczniu – Gdzie warto jechać?

Styczeń to miesiąc, który w naszym położeniu geograficznym objawia się opadami śniegu i minusową temperaturą. Część z osób, które planują swoje ferie zimowe wybiera górzyste rejony Europy kierując się dobrymi warunkami do jazdy na nartach czy snowboardzie. Jednakże, zdecydowana większość z was preferuje cieplejsze klimaty. A więc odpowiadając na pytanie – Gdzie warto wybrać się na wakacje w styczniu?

  1. Egipt
  2. Maroko
  3. Emiraty Arabskie
  4. Kenia
  5. Wyspy Kanaryjskie

Egipt – Idealna Destynacja na Zimę

Chyba wszystkim Egipt kojarzy się z idealną pogodą przez cały rok. Palmy, piękne piaszczyste plaże i rafa koralowa to zapewne Twoje pierwsze skojarzenie. Jednakże styczeń to najzimniejszy miesiąc roku w Egipcie. Pomimo tego to nadal idealne warunki do tanich wakacji za granicą. Średnia temperatura: 18,1°C, min. 14°C, max. 22,1°C. Najcieplejszy dzień: 32°C (2014 r.), najzimniejsza noc: 7°C (2000 r.). Opady: 1 mm. Liczba godzin słonecznych: 250 (8 dziennie). Średnia prędkość wiatru: 14 km/h. Średnia temperatura wody: 22°C co czyni ją naprawdę ciepłą!

 

Wakacje zimą w egipcie
Photo by Flying Carpet

Maroko – Pogoda w styczniu

Masz ochotę spędzić styczeń za granicą? Czemu nie! W dzień w Maroku jest około 15 st. C, a w nocy temperatura spada do 11 st. C. Woda jest zimna, ma ok. 17 st. C. Jeśli temperatura nie ma dla Ciebie aż takiego znaczenia, może Cię zainteresować, że w styczniu przez średnio 23 dni świeci słońce.

 

concrete houses surrounded by trees
Photo by Sergey Pesterev

Emiraty Arabskie – Pogoda w styczniu

W styczniu w Emiratach Arabskich jest ok. 23 st. C w dzień, a w nocy temperatura spada do 13 st. C. Woda jest umiarkowanie ciepła, ma ok. 22 st. C.

 

Emiraty Arabskie zimą - Wakacje w Emiratach w styczniu
Photo by Jennifer Pelegrin

Kenia – Pogoda w styczniu

W styczniu w Kenii jest około 30 st. C, a w nocy temperatura spada do 24 st. C. Woda jest bardzo ciepła, ma ok. 27 st. C.

 

Wakacje w Kenii zimą
Photo by David Clode

Zima na Wyspach Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich w tym czasie jest  ok. 16 st. C w dzień, a w nocy temperatura spada do nawet 14 st. C. Woda jest zimna, ma ok. 17 st. C.

 

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja