Wakacje bez paszportu
Wakacje.pl

TOP 4 Kraje Na Wakacje Bez Paszportu

Każdy z wymienionych kierunków ma do zaoferowania coś ciekawego i innego. W każdym z tych miejsc spotkamy się z inną kulturą, tradycją i innymi atrakcjami. Możliwość podróżowania do tych miejsc bez paszportu jest bardzo kusząca i ułatwiająca podróżowanie. Nie musimy zamartwiać się przy wyborze Last Minute do tych miejsc, że nie wylecimy, gdyż potrzebny jest tylko dowód osobisty: jednakże przypominamy z odpowiednią datą ważności.
Spis treści:

Turcja bez paszportu

Jeszcze do niedawna kraj, do którego możliwość wjazdu była możliwa dla osób posiadających paszport – DZIŚ jest inaczej. Od 19 kwietnia 2022 obowiązek posiadania paszportu został zniesiony. Polscy obywatele od tego dnia mogą swobodnie wybrać się do tego pięknego kraju przy pomocy dowodu osobistego. Bardzo ważną kwestią jest ważność tego dokumentu. Przed wyjazdem warto upewnić się do kiedy nasz dowód osobisty jest ważny. Dokument powinien być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż wynosi okres pobytu bezwizowego (pobyt bezwizowy to 90 dni w okresie 180 dni). Dla przypomnienia warto wspomnieć, żę do Turcji również nie potrzebna jest wiza (w przypadku pobytu do 90 dni) nie jak to było jeszcze w 2020 roku. 

Tak więc chęć poznania tego kraju została ułatwiona. Nie musimy się martwić, że nie zdążymy wyrobić paszportu bądź termin oczekiwania przewyższy nasze oczekiwania. Turcja swoimi krajobrazami, hotelami, jedzeniem, wspaniałą gorącą pogodą zachęca nie jedną osobę, a ułatwienie podróżowania bez paszportu zdecydowanie zachęca do zainteresowania się tym kierunkiem podróżniczym. 

 

Turcja bez paszportu

Grecja bez paszportu

Grecja to kraj członkowski Unii Europejskiej, ponad to należy do strefy Schengen,a co za tym idzie: wybierając się do Grecji nie potrzebujemy paszportu. W Grecji, jak i w Turcji, przebywać możemy 90 dni w okresie 180 dni.

Grecja bogata jest w swej ofercie wakacyjnej. Greckie wyspy stanowią 20% powierzchni tego kraju. Każda z nich charakteryzuje się czymś zupełnie innym, ale tak samo niesamowitym i urokliwym. Santorini niczym z pocztówki z wakacji, piękne i jednocześnie romantyczne miejsce, idealne na poślubny wyjazd bądź spokojne wakacje. Najbardziej zielona wyspa, czyli Korfu i jej urokliwy Canal d’amour mieszczący się w miejscowości Sidari. Wyspa Rodos z dosyć znanymi kurortami np. Faliraki (dosyć imrezowe) , Tsambika, Lalissos. Piękną wyspą jest również Zakynthos, wraz ze słynną Zatoką Wraku. Te jak i inne wyspy Grecji: Kreta, Mykonos, Samos… posiadają piękne plaże, wspaniałe atrakcje jak i przepyszne jedzenie, a gościnność Greków – niesamowita. 

Idealny kraj na rajskie wakacje, a wyjazd bez paszportu to świetna sprawa na spontaniczne wakacje bez stresu o brak tego dokumentu. 

 

Grecja bez paszportu

Albania bez paszportu

Albania to naszym zdaniem kraj, który powinien mieć miejsce w TOP 4 jeżeli chodzi o wyjazd bez wspomnianego paszportu. Albania może pochwalić się pięknymi plażami, ale także zabytkowymi miejscami jakimi są: Butrint: niewielka osada i stanowisko archeologiczne w południowej Albanii, przy granicy z Grecją. i Apolloni: starożytna grecka osada założona przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI w. p.n.e. Kolejną niezwykłą atrakcją Albanii jest Jezioro Ochrydzkie oraz Jezioro Koman jak i starówka w Beracie: prawdziwe miasto – muzeum. Jak widać, Albania to kraj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Albania bez paszportu

Bułgaria bez paszportu

Bułgaria to państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Charakteryzuje się nie tylko odpoczynkiem na plaży, ale także miejscami godnymi zwiedzenia.  Idealne wakacje osób chcących zobaczyć wiele zabytków i poznać trochę historii i jednocześnie odpocząć na plaży. Bułgaria to kierunek, który słynie ze słonecznej pogody, piaszczystych plaż, różnorodnych hoteli, oraz… imprez. Dlatego jest to kierunek idealny dla osób lubiących odpoczynek podczas zwiedzania, ale także dla tych którzy jadą na wakacje nieco poimprezować i doznać słońca na plaży. 

 

Bułgaria bez paszportu

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka