Z jakiego kurortu w Egipcie najbliżej do piramid
Z jakiego kurortu w Egipcie najbliżej do piramid

Z jakiego kurortu w Egipcie jest najbliżej do piramid? 🇪🇬

Planujesz wakacje w Egipcie i marzysz o zobaczeniu słynnych piramid w Gizie? Odkryj, z którego kurortu najbliżej dotrzesz do tych historycznych skarbów i zaplanuj swoją wymarzoną podróż. Czy wybierzesz tętniącą życiem Hurghadę, naturalne Mars Alam, czy może malowniczy Sharm El Sheikh?
Spis treści:

Z jakiego kurortu jest najbliżej do piramid?

Egipt to kraj pełen historycznych skarbów i fascynujących miejsc, które przyciągają turystów z całego świata. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Egiptu są piramidy w Gizie, położone na przedmieściach Kairu. Jeśli planujesz podróż do Egiptu i marzysz o zobaczeniu tych imponujących budowli, warto zastanowić się, z którego kurortu najbliżej do piramid. Oto przegląd najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Egipcie i ich odległości od tego słynnego zabytku.

Wycieczka do piramid, z hurghady do piramid, z marsa alam do piramid, z sharm el sheikh do piramid
Wycieczka do piramid, z hurghady do piramid, z marsa alam do piramid, z sharm el sheikh do piramid – Photo by Osama Elsayed

Wycieczka z Hurghady do piramid

Hurghada to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych nad Morzem Czerwonym. Znana jest ze swoich pięknych plaż, raf koralowych oraz licznych hoteli i resortów. Chociaż Hurghada nie jest najbliżej położonym kurortem względem piramid, wiele biur podróży organizuje stąd wycieczki do Kairu.

Odległość do piramid: około 480 km

Czas podróży: około 5-6 godzin samochodem lub autokarem

Hurghada oferuje także loty do Kairu, co znacząco skraca czas podróży. Lot trwa około 1 godziny, a stamtąd łatwo dotrzeć do Gizy.

Hurghada - Piramidy
Hurghada – Piramidy

Wycieczka z Sharm El Sheikh do piramid

Sharm El Sheikh, położone na południowym krańcu półwyspu Synaj, jest rajem dla miłośników nurkowania i sportów wodnych. Ten kurort również nie znajduje się blisko piramid, ale oferuje różne opcje transportu, aby dotrzeć do Kairu.

Odległość do piramid: około 500 km

Czas podróży: około 6-7 godzin samochodem lub autokarem

Podobnie jak w przypadku Hurghady, dostępne są loty do Kairu, które trwają około 1 godziny.

Trasa Sharm el Sheikh - Giza
Trasa Sharm el Sheikh – Giza

Wycieczka z Marsa Alam do piramid

Marsa Alam to kolejne popularne miejsce nad Morzem Czerwonym, znane z pięknych plaż i dziewiczych raf koralowych. Jest to bardziej spokojne miejsce w porównaniu do Hurghady i Sharm El Sheikh.

Odległość do piramid: około 700 km

Czas podróży: około 8-9 godzin samochodem lub autokarem

Z Marsa Alam można również skorzystać z lotu do Kairu, co znacząco skraca czas podróży.

Trasa Marsa Alam - Giza
Trasa Marsa Alam – Giza

Podsumowanie

Podróż do piramid w Gizie z dowolnego kurortu nad Morzem Czerwonym wymaga trochę czasu i planowania, ale jest warta każdej chwili spędzonej na drodze. Najwygodniejszą opcją jest wybranie lotu do Kairu z dowolnego z wymienionych kurortów, co pozwoli zaoszczędzić wiele godzin podróży. Niezależnie od wybranego kurortu, piramidy w Gizie to jedno z miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Egipcie.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka