Loro Park na Teneryfie
Loro Park na Teneryfie

Loro Park na Teneryfie

Odkryj magiczny świat Loro Parku na Teneryfie – jednego z najbardziej spektakularnych parków zoologicznych na świecie! Czeka na Ciebie niezapomniana przygoda wśród egzotycznych zwierząt, zapierających dech w piersiach pokazów orek i delfinów oraz unikalnych wystaw edukacyjnych. Zobacz, jak rozrywka łączy się z edukacją i ochroną przyrody na tej niezwykłej wyspie!
Spis treści:

Loro Park na Teneryfie

Teneryfa, największa z Wysp Kanaryjskich, słynie nie tylko z przepięknych plaż, spektakularnych krajobrazów i wyjątkowego klimatu, ale także z licznych atrakcji turystycznych. Jednym z najbardziej znanych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu na wyspie, jest Loro Park. Ten rodzinny park rozrywki i rezerwat przyrody oferuje niezwykłe doświadczenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, łącząc zabawę z edukacją.

Historia Loro Park

Loro Park został założony w 1972 roku przez niemieckiego przedsiębiorcę Wolfganga Kiesslinga. Początkowo park specjalizował się w hodowli papug (stąd nazwa „Loro”, która w języku hiszpańskim oznacza papugę). Z biegiem lat Loro Park rozszerzał swoją działalność, stając się jednym z największych i najbardziej różnorodnych parków zoologicznych na świecie.

Pokazy delfinów w Loro Park
Pokazy delfinów w Loro Park

Co zobaczyć w Loro Park?

  1. Papugi: Loro Park jest domem dla największej na świecie kolekcji papug, obejmującej ponad 4 000 ptaków z ponad 350 różnych gatunków. Ptaki te można podziwiać w ich naturalnych środowiskach, a także w trakcie pokazów lotów i zachowań.
  2. Orka Ocean: Spektakularne pokazy orek to jedna z głównych atrakcji parku. W specjalnie zaprojektowanym basenie, widzowie mogą zobaczyć te imponujące ssaki w pełnej krasie, prezentujące różnorodne akrobacje i interakcje z trenerami.
  3. Delfinarium: Pokazy delfinów są kolejnym punktem programu, który zachwyca odwiedzających. Delfiny demonstrują swoje inteligencję i zdolności, wykonując różnorodne skoki i triki.
  4. Akwarium: Loro Park posiada również imponujące akwarium, gdzie można podziwiać bogactwo morskiego życia, w tym rekiny, płaszczki i egzotyczne ryby tropikalne. Tunel podwodny daje możliwość bliskiego kontaktu z podwodnym światem.
  5. Goryle i tygrysy: Na terenie parku można także spotkać inne egzotyczne zwierzęta, takie jak goryle, tygrysy, pingwiny czy mrówkojady. Każde z tych zwierząt ma swoje specjalnie zaprojektowane, naturalne środowisko.

Edukacja i ochrona przyrody

Loro Park jest nie tylko miejscem rozrywki, ale również ważnym ośrodkiem edukacyjnym i badawczym. Park aktywnie uczestniczy w programach ochrony zagrożonych gatunków oraz prowadzi własne centrum badawcze, Loro Parque Fundación. Fundacja ta angażuje się w projekty ochrony przyrody na całym świecie, współpracując z różnymi organizacjami i uczelniami.

Praktyczne informacje

  • Lokalizacja: Loro Park znajduje się w Puerto de la Cruz, na północy Teneryfy.
  • Godziny otwarcia: Park jest otwarty codziennie od 9:30 do 17:30.
  • Bilety: Ceny biletów różnią się w zależności od wieku i wybranych opcji (np. biletów VIP). Dla rodzin dostępne są specjalne zniżki.

Loro Park to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić podczas pobytu na Teneryfie. Oferuje niezapomniane wrażenia zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla tych, którzy szukają wyjątkowej rozrywki. Dzięki różnorodnym atrakcjom, edukacyjnemu podejściu i zaangażowaniu w ochronę przyrody, Loro Park pozostaje jednym z najważniejszych punktów na mapie turystycznej wyspy.

Planując swoją podróż na Teneryfę, koniecznie uwzględnij wizytę w Loro Parku – to miejsce, które zachwyci zarówno małych, jak i dużych odwiedzających!

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka