Jak daleko jest z Hurghady do Kairu?
Jak daleko jest z Hurghady do Kairu? - Photo by Jack Krier

Jak daleko jest z Hurghady do Kairu? 🇪🇬🌇

Egipt to kraj pełen kontrastów, gdzie nowoczesne kurorty spotykają się z tajemniczymi ruinami starożytnego świata. Planując podróż z Hurghady do Kairu, warto zastanowić się nad najlepszymi opcjami transportu i atrakcjami, które czekają po drodze. Jak daleko jest z Hurghady do Kairu i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem tej fascynującej wyprawy? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.
Spis treści:

Jak daleko jest z Hurghady do Kairu?

Egipt to kraj pełen historii, kultury i pięknych krajobrazów. Jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Egipcie jest Hurghada, znana ze swoich wspaniałych plaż, krystalicznie czystej wody i wyjątkowych możliwości nurkowania. Jeśli jednak pragniesz zanurzyć się w egipskiej historii i zobaczyć jedne z najważniejszych zabytków starożytnego świata, podróż do Kairu jest niezbędna. Ale jak daleko jest z Hurghady do Kairu i jak najlepiej pokonać tę trasę?

Odległość i czas podróży

Hurghada i Kair są oddzielone od siebie odległością około 450 kilometrów. W zależności od wybranego środka transportu, czas podróży może się znacznie różnić. Podróż samochodem zajmuje około 5-6 godzin. Trasa wiedzie przez pustynię, co sprawia, że jest to podróż malownicza, choć momentami monotonna. Warto zadbać o odpowiednią ilość wody i zapas paliwa. Regularne połączenia autobusowe kursują między Hurghadą a Kairem. Podróż autobusem trwa zwykle około 6-7 godzin. Jest to opcja ekonomiczna, choć może być mniej komfortowa niż podróż samochodem. Najszybszym sposobem dotarcia do Kairu jest samolot. Loty z Hurghady do Kairu trwają około 1 godziny. Po dodaniu czasu potrzebnego na odprawę i dojazd na lotnisko, cała podróż zajmuje około 3-4 godzin. Jest to najdroższa opcja, ale zapewnia największy komfort i oszczędność czasu.

Co warto zobaczyć po drodze?

Podczas podróży z Hurghady do Kairu można zatrzymać się w kilku interesujących miejscach. Al-Quseir to malownicze miasteczko nad Morzem Czerwonym, znane z bogatej historii i dobrze zachowanych ruin portowych. Zatoka Abu Soma to piękne miejsce na krótki postój i podziwianie widoków, idealne dla miłośników nurkowania. Jeśli masz więcej czasu, warto odwiedzić Marsa Alam, słynne z pięknych raf koralowych i dzikiej przyrody.

Atrakcje w Kairze

Po dotarciu do Kairu, czeka na Ciebie mnóstwo zabytków i atrakcji. Piramidy w Gizie to jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie. Wizyta w Gizie to obowiązkowy punkt programu. Muzeum Egipskie oferuje ogromną kolekcję artefaktów z czasów starożytnego Egiptu, w tym skarby Tutanchamona. Kair Stary to dzielnica pełna historycznych meczetów, kościołów i tradycyjnych bazarów.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka