Gdzie jest cieplej Hurghada czy Marsa Alam
Gdzie jest cieplej Hurghada czy Marsa Alam

Gdzie jest cieplej: Hurghada czy Marsa Alam? ☀️

Planujesz wakacje w Egipcie, ale nie wiesz, czy wybrać Hurghadę czy Marsa Alam? Sprawdź, gdzie jest cieplej i które miejsce lepiej odpowiada twoim potrzebom na idealny wypoczynek!
Spis treści:

Hurghada czy Marsa Alam – gdzie jest cieplej?

Planując wakacje w Egipcie, wiele osób zastanawia się, która destynacja będzie dla nich najlepsza pod względem temperatury i warunków klimatycznych. Hurghada i Marsa Alam to dwa popularne kurorty nad Morzem Czerwonym, oferujące idealne warunki do wypoczynku na plaży, nurkowania i innych sportów wodnych. Ale która z tych lokalizacji jest cieplejsza? Przyjrzyjmy się bliżej warunkom klimatycznym w obu miejscach.

Hurghada pogoda

Hurghada, położona na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych kurortów w Egipcie. Z roku na rok przyciąga tysiące turystów dzięki pięknym plażom, bogatemu życiu nocnemu i doskonałym warunkom do nurkowania.

Klimat i temperatury w Hurghadzie

Klimat w Hurghadzie jest typowo pustynny, co oznacza gorące lata i łagodne zimy. Średnie temperatury w miesiącach letnich (od czerwca do września) oscylują wokół 30-35°C, ale często osiągają nawet 40°C. Zimą (od grudnia do lutego) temperatury są bardziej umiarkowane, wahając się między 18 a 24°C w ciągu dnia.

Hurghada cieszy się dużą ilością słońca przez cały rok, a opady deszczu są tutaj niezwykle rzadkie. Wilgotność powietrza jest stosunkowo niska, co sprawia, że upały są bardziej znośne.

Wakacje w Egipcie

Marsa Alam pogoda

Marsa Alam, położona na południe od Hurghady, zyskała popularność jako spokojniejsza i bardziej ekskluzywna alternatywa dla bardziej zatłoczonych kurortów. Słynie z nieskazitelnych raf koralowych i luksusowych resortów.

Klimat i temperatury w Marsa Alam

Podobnie jak Hurghada, Marsa Alam ma klimat pustynny. Jednak ze względu na swoje położenie bardziej na południe, jest tutaj nieco cieplej przez cały rok. Latem średnie temperatury wynoszą około 32-37°C, a maksymalne mogą dochodzić nawet do 45°C. Zimy są również cieplejsze niż w Hurghadzie, z temperaturami dziennymi w granicach 20-26°C.

Marsa Alam ma także minimalną ilość opadów i wysoką liczbę dni słonecznych. Wilgotność powietrza jest tu zazwyczaj nieco wyższa niż w Hurghadzie, co może sprawić, że upały są bardziej odczuwalne.

Porównanie: Hurghada vs. Marsa Alam

Pod względem temperatury, Marsa Alam jest generalnie cieplejsza od Hurghady, szczególnie zimą, co czyni ją idealnym miejscem dla osób szukających ciepła w miesiącach chłodniejszych. Jednak oba miejsca oferują doskonałe warunki do wakacyjnego wypoczynku przez cały rok.

Jeśli preferujesz bardziej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, liczne atrakcje i tętniące życiem nocne życie, Hurghada będzie lepszym wyborem. Z kolei Marsa Alam przyciąga tych, którzy szukają spokoju, ekskluzywnych resortów i doskonałych warunków do nurkowania.

Wybór między Hurghadą a Marsa Alam zależy głównie od twoich preferencji i oczekiwań. Jeśli priorytetem jest dla ciebie wyższa temperatura przez cały rok, Marsa Alam będzie lepszym wyborem. Jeśli natomiast szukasz bardziej zróżnicowanych atrakcji i nieco łagodniejszych warunków klimatycznych, Hurghada będzie idealna. Bez względu na wybór, Egipt zapewni niezapomniane wakacje pełne słońca, pięknych plaż i niezwykłych podwodnych przygód.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka