Czy wakacje w Egipcie są bezpieczne?
Photo by Sherif Moharram / Unsplash

Czy wakacje w Egipcie są bezpieczne?

Czy wakacje w Egipcie są bezpieczne? Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd do Egiptu, zapewne zastanawiasz się czy kraj ten jest bezpieczny dla turystów. Przeczytaj poniższy artykuł, który będzie odpowiedzią na Twoje wątpliwości.
Spis treści:

Egipt to kraj położony w północno-wschodniej Afryce, nad Morzem Czerwonym. Jest to popularny kierunek turystyczny ze względu na swoje historyczne zabytki, takie jak Piramidy w Gizie czy Świątynia Hatszepsut, oraz piękne plaże. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd do Egiptu, zapewne zastanawiasz się czy kraj ten jest bezpieczny dla turystów.

Ogólnie rzecz biorąc, Egipt jest dość bezpiecznym krajem dla turystów. W dużych miastach, takich jak Kair czy Hurghada, poziom przestępczości jest niski i rzadko dochodzi do poważnych incydentów z udziałem turystów. Mieszkańcy Egiptu są bardzo gościnni i chętnie pomagają turystom, więc nie powinieneś mieć problemu z zapytaniem o drogę czy znalezieniem noclegu.

Czy wakacje w Egipcie są bezpieczne?

Jednak, jak w każdym kraju, istnieją pewne zagrożenia. W Egipcie należy szczególnie uważać na terroryzm. W ostatnich latach dochodziło do ataków na turystów, szczególnie w północnym wybrzeżu Morza Czerwonego i w Kairze. Dlatego warto śledzić komunikaty MSZ dotyczące podróżowania do Egiptu i stosować się do zaleceń bezpieczeństwa.

Innym problemem w Egipcie może być infrastruktura drogowa. Niektóre drogi są w dobrym stanie, ale inne są w złym stanie i mogą być niebezpieczne dla kierowców. Jeśli planujesz wycieczkę samochodem po Egipcie, upewnij się, że masz odpowiednie ubezpieczenie i że twoje auto jest sprawne.

Podsumowując, Egipt jest dość bezpiecznym krajem dla turystów. 

 

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka