Wiza do Chin
Wiza do Chin - Photo by Ling Tang (@linglivestolaugh) Unsplash

Wiza do Chin – jak uzyskać

Coraz więcej osób decyduje się na przyjazd do Państwa Środka w celach biznesowych, turystycznych. Trzeba jednak wiedzieć, że konieczna jest wiza do Chin, co wymaga załatwienia szeregu formalności. Można zająć się wszystkim we własnym zakresie lub skorzystać z usług doświadczonych profesjonalistów [Czytaj dalej]
Spis treści:

Wiza do Chin – jak uzyskać

Coraz więcej osób decyduje się na przyjazd do Państwa Środka w celach biznesowych, turystycznych. Trzeba jednak wiedzieć, że konieczna jest wiza do Chin, co wymaga załatwienia szeregu formalności. Można zająć się wszystkim we własnym zakresie lub skorzystać z usług doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą w przygotowaniu wniosku wizowego, zweryfikowaniu dokumentacji i umówieniu terminu wizyty w placówce.

Jakie wyróżnia się rodzaje wiz do Chin?

Wyróżnia się kilka rodzajów wiz do Chin, są one wydawane przez konsulaty Chin w Warszawie i Gdańsku. Wiza turystyczna jest przeznaczona dla osób, które chcą odwiedzić Państwo Środka w celach krajoznawczych, złożyć wizytę znajomym. Można wybrać wariant jednokrotny lub dwukrotny, który pozwala na legalny pobyt na terenie Chin przez okres 180 dni, z opcją jego przedłużenia o kolejne 30 dni. Następną możliwością będzie wiza biznesowa, na którą decydują się głównie przedsiębiorcy. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku spotkań biznesowych, uczestnictwa w targach, w celu osobistego przejrzenia fabryki wykonawcy zlecenia.

Dokument upoważnia do przebywania w Państwie Środka do 90 dni, biznesowe mogą być jednokrotne, dwukrotnie lub wielokrotnie. Jego ważność wynosi 3 miesiące, 6 miesięcy lub rok od momentu wydania. Jest także wiza naukowa, przeznaczona między innymi dla studentów, osób biorących udział w konferencjach, odbywających kursy. Najczęściej wydaje się ją jednokrotnie, co umożliwia pozostanie na terenie Chin przez 30 dni. Można również wnioskować o przyznanie wizy pracowniczej, jeżeli ktoś podejmuje pracę zarobkową, odbywa praktyki, ma staż. Jest to rodzaj wizy jednokrotnego wyjazdu, a okres jej trwania to 90 dni od daty wydania.

Co jest potrzebne do uzyskania wizy do Chin?

W celu uzyskania pozwolenia na wjazd do Chin i przebywanie na jego terytorium niezbędne staje się zgromadzenie wymaganych dokumentacji. W przypadku wizy turystycznej jest to skan paszportu, wypełniony wniosek wizowy, skan zdjęcia paszportowego, imienna rezerwacja hotelowa na każdy planowany wjazd, to samo dotyczy rezerwacji lotniczej. Po zatwierdzeniu spotkania w chińskim centrum wizowym należy się do niego odpowiednio przygotować. Niezbędne będzie zabranie ze sobą oryginału paszportu, jego kopii wraz ze zdjęciem. Wymaga się także podpisania wniosku wizowego, dwóch zdjęć paszportowych, imiennych rezerwacji hotelowych i lotniczych. Warto od razu zaznaczyć, że rezerwacje nie muszą być opłacone.

W przypadku wizy biznesowej i naukowej trzeba mieć skan paszportu ze zdjęciem, wypełniony wniosek wizowy, skan zdjęcia paszportowego i skan zaproszenia wydanego przez chińską firmę lub uczelnię. Bardzo istotne jest to, aby w zaproszeniu znalazły się konkretne informacje, a mianowicie adres i telefon firmy chińskiej wraz z jej pieczątką i podpisem w języku chińskim. Nie może oczywiście zabraknąć podstawowych danych teleadresowych aplikanta wraz z numerem i datą ważności paszportu. Zaznaczyć należy również, w jakim celu chce się przebywać na terytorium Państwa Środka. W zaproszeniu muszą znajdować się informacje odnośnie dokładnej planowanej daty pobytu, osoby pokrywającej jego koszty. W dokumencie umieszcza się także prośbę o wydanie wizy jednokrotnej.

Co warto wiedzieć na temat wizy do Chin?

Trzeba liczyć się z tym, że można otrzymać odmowę wydania wizy, czasem nawet bez podawania przyczyny. Kolejną kwestią jest to, że wniosek wizowy nie może zostać wypełniony ręcznie, trzeba to zrobić przez internet. Do pozytywnego rozpatrzenia wniosku kluczowe staje się podanie prawidłowych danych, dotyczy to przede wszystkim informacji widniejących na paszporcie. Musi być on w oryginale, bo zostanie do niego wbita wiza. W niektórych przypadkach konieczne będzie osobiste stawienie się na wizytę w placówce w celu pobrania odcisków palców. Niemożliwe jest aplikowanie od razu o wizę roczną, jeśli wcześniej nie wykorzystało się przynajmniej dwóch wjazdów na terytorium Państwa Środka na wizie biznesowej. Oczekiwanie na dokument może zająć od dwóch do czterech dni pracujących konsulatu.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja