Termy Bukovina

Wakacje 2022 – czy warto wybrać się na termy w lipcu i w sierpniu? Argumenty na TAK

Wciąż nie masz planów wakacyjnych? Skorzystaj z naszej inspiracji i rozważ spędzenie urlopu na termach. To nieoczywisty pomysł, ponieważ w naszym kraju wypady na termy kojarzą się raczej z okresem jesienno-zimowym, kiedy czujemy nieodpartą potrzebę wygrzania się w naturalnie ciepłej wodzie. Okazuje się jednak, że spędzenie wakacji 2022 w lipcu lub sierpniu na termach może być naprawdę świetnym sposobem na odpoczynek, w dodatku dostępnym nawet na przeciętną kieszeń. Kilka argumentów znajdziesz w naszym artykule.
Spis treści:

Bardzo komfortowe warunki pobytu

W Polsce mamy coraz więcej kompleksów termalnych wysokiej klasy, które oferują całe pakiety pobytowe. W ramach takiego pakietu zyskujemy bezpośredni dostęp do basenów termalnych oraz wielu innych atrakcji, jak strefy SPA, zabiegi odnowy biologicznej, sauny, wodne zjeżdżalnie etc.

Kluczowym elementem pakietu jest pobyt w komfortowym hotelu. Tutaj ważna wskazówka dla osób planujących spędzenie wakacji w lipcu lub sierpniu na termach: warto postawić na taki obiekt, który gwarantuje nocleg na terenie tego samego kompleksu. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na codzienne dojazdy, stanie w kolejce do kasy czy szukanie miejsca parkingowego.

Najlepsze kompleksy termalne tworzą wręcz idealne warunki do spędzenia krótszego lub dłuższego urlopu wakacyjnego. To znakomita propozycja dla osób, które są przyzwyczajone do wysokiego komfortu, do tej pory raczej wybierały wakacje w formule all inclusive w zagranicznych hotelach, natomiast w tym roku chcą spróbować czegoś nowego i zostać w kraju, odkrywając piękno polskiej przyrody.

Rada

Szukając term na wakacje w Polsce skup się na obiektach zlokalizowanych w okolicach Zakopanego, gdzie możesz liczyć nie tylko na piękne widoki, ale też najwyższą jakość wody termalnej.

Udany urlop bez względu na pogodę

Praktycznym argumentem przemawiającym za spędzeniem wakacji w lipcu lub sierpniu na termach jest… kapryśna pogoda w naszym kraju. Jeśli zdarzyło Ci się wyjechać na urlop w Polsce np. nad morze czy w góry i trafić na deszczową, chłodną aurę, to wyciągnij z tego wnioski i zabezpiecz się na wypadek powtórki z rozrywki.

Wakacje na termach będą udane niezależnie od pogody. Nawet w czasie deszczu i ochłodzenia można korzystać z kąpieli w basenach wewnętrznych, zrelaksować się w strefie saun, zajrzeć do pokoju gier (super atrakcja dla dzieci) czy poddać zabiegom z bogatej oferty Wellness.

Relaks i regeneracja po górskich wędrówkach

Ponieważ najlepsze termy w Polsce znajdują się w regionie Zakopanego, to taka forma spędzenia wakacji w lipcu lub sierpniu będzie szczególnie atrakcyjna dla osób preferujących aktywny wypoczynek i kochających polskie Tatry.

Po kilku dniach wędrowania po górach z pewnością zacznie się dawać we znaki zmęczenie, mogą również pojawić się drobne urazy. Szybką regenerację zapewnią kąpiele w wodzie termalnej, która ma naturalne właściwości zdrowotne – m.in. rozluźnia napięte mięśnie, wspiera terapię kontuzji ortopedycznych oraz ma pozytywny wpływ na ogólną wydolność organizmu.

Atrakcyjna opcja dla osób, które nie chodzą po górach

Jeśli planujesz wakacje dla całej rodziny, ale trudno jest Wam dojść do porozumienia w kwestii wyboru kierunku, to koniecznie rozważcie pobyt na termach. W ten sposób można połączyć potrzeby zarówno zwolenników gór, jak i wody.

Pobyt w kompleksie termalnym stanowi dużą atrakcję również dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą odkrywać piękna tatrzańskich szlaków. Taka forma urlopowania wyklucza ryzyko, że np. jedna osoba z rodziny będzie się całymi dniami nudzić w hotelowym pokoju.

Super atrakcja dla dzieci

Jeśli pobyt na termach kojarzy Ci się z atrakcją wyłącznie dla osób dorosłych, które docenią relaksacyjne i regeneracyjne działanie wody termalnej, to uspokajamy: dzieci także będą zachwycone. Najlepsze kompleksy termalne są wielkimi centrami rozrywki dla całych rodzin, oferując dostęp do atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych gościach – by wymienić tylko efektowne zjeżdżalnie czy płytkie baseny i brodziki dla maluszków.

Które termy wybrać na wakacje w lipcu lub w sierpniu?

Mamy swojego faworyta. To Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w Polsce i w naszej części Europy.

Termy BUKOVINA wraz z czterogwiazdkowym Hotelem BUKOVINA tworzą oazę wypoczynku dla całej rodziny, dając dostęp do wielu atrakcji wodnych, a przede wszystkim do najwyższej jakości wody termalnej o szerokich właściwościach zdrowotnych.

Więcej o tym, dlaczego wakacje 2022 w lipcu lub sierpniu warto spędzić na termach przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/wakacje-2022-termy-w-lipcu-i-sierpniu-to-nietypowy-ale-bardzo-dobry-pomysl.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja