Plaża Kleopatry, Hotele pzy play Kleopatry
Plaża Kleopatry, Hotele pzy play Kleopatry

🏖️ Plaża Kleopatry – Zobacz najbardziej popularną plaże w Turcji

Plaża Kleopatry to jedna z najbardziej znanych i pięknych plaż w Turcji. Znajduje się ona w mieście Alanya, w prowincji Antalya, na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ta malownicza plaża przyciąga turystów z całego świata swoim białym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i pięknymi widokami na Morze Śródziemne.
Spis treści:

Plaża Kleopatry

Nazwa plaży pochodzi od legendy, według której królowa Kleopatra miała się kąpać w wodach Morza Śródziemnego, gdy odwiedzała Alanyę. Mówi się, że na jej polecenie został zbudowany piękny pałac nad brzegiem morza, a piasek na plaży Kleopatry miał być sprowadzony z Egiptu. Choć historia ta nie została potwierdzona, to nadal przyciąga ona turystów i dodaje uroku tej pięknej plaży.

Plaża Kleopatry jest bardzo popularna wśród turystów, którzy chętnie odpoczywają na białym piasku i kąpią się w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego. Oprócz kąpieli i plażowania, plaża oferuje również wiele atrakcji, takich jak wypożyczalnie sprzętu wodnego, bary, restauracje oraz miejsca do zabawy dla dzieci.

Zobacz dostępne hotele w Alanya

Hotele przy plaży Kleopatry

W pobliżu plaży Kleopatry znajdują się również liczne hotele, które oferują swoim gościom komfortowe noclegi oraz wiele udogodnień i atrakcji. Wśród nich znajduję się między innymi Hotel Kleopatra Atlas, Sunprime Alanya Beach, a także Grand Zaman Beach.

Zobacz również:

Podsumowując, Alanya to idealne miejsce na spędzenie wakacji dla osób, które szukają pięknych widoków, białego piasku oraz krystalicznie czystej wody Morza Śródziemnego. Oferuje wiele atrakcji oraz wygodne noclegi w pobliskich hotelach. Dla miłośników historii i legend dodatkowym atutem może być związana z nią legenda o królowej Kleopatrze.

Zobacz hotele w Alanya:

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja