Egipt wakacje euro czy dolary
Egipt wakacje euro czy dolary

Egipt wakacje: Euro czy Dolary? 🤑

Planujesz wakacje w Egipcie i zastanawiasz się, którą walutę zabrać ze sobą - euro czy dolary? Dowiedz się, która opcja jest bardziej opłacalna i jak uniknąć problemów z wymianą walut, aby cieszyć się beztroskim wypoczynkiem w kraju faraonów. Przeczytaj nasz artykuł i przygotuj się na niezapomniane egipskie przygody!
Spis treści:

Planując wakacje w Egipcie, jednym z kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest waluta, którą warto zabrać ze sobą. Wybór pomiędzy euro a dolarami może mieć istotny wpływ na Twoje wydatki i komfort podróżowania. W tym artykule przybliżymy Ci, którą walutę najlepiej zabrać na egipskie wakacje, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i cieszyć się beztroskim wypoczynkiem.

Jaka jest waluta w Egipcie?

Oficjalną walutą Egiptu jest funt egipski (EGP). Przeważająca większość transakcji w sklepach, restauracjach i atrakcjach turystycznych odbywa się właśnie w funtach egipskich. W związku z tym, niezależnie od tego, czy zabierzesz ze sobą euro czy dolary, będziesz musiał je wymienić na lokalną walutę.

Euro czy dolary?

Podczas wakacji w Egipcie zarówno dolary amerykańskie, jak i euro mogą okazać się przydatne. Dolary są nieco bardziej popularne i mogą zapewnić korzystniejsze kursy wymiany oraz ułatwić dawanie napiwków. Z kolei euro, choć mniej popularne, również są akceptowane w wielu miejscach. Najważniejsze jest, aby zawsze mieć przy sobie pewną ilość funtów egipskich na codzienne wydatki, a walutę wymieniać w oficjalnych punktach, aby uniknąć niekorzystnych kursów.

Gdzie wymieniać walutę?

Najlepiej wymieniać walutę w oficjalnych punktach wymiany, bankach lub w hotelach. Unikaj wymiany na lotniskach, gdzie kursy często są mniej korzystne. W większych miastach znajdziesz wiele kantorów, które oferują uczciwe kursy.

Karty płatnicze

Warto również pamiętać, że w większych miastach i turystycznych miejscach w Egipcie akceptowane są karty płatnicze. Visa i Mastercard są najbardziej powszechne. Jednak w mniejszych miejscowościach i lokalnych sklepach najlepiej mieć przy sobie gotówkę.

Planując podróż, warto także zabrać ze sobą kartę płatniczą, która może być wygodnym rozwiązaniem w większych miastach. Bez względu na to, którą walutę wybierzesz, pamiętaj, że Egipt to kraj o bogatej historii i kulturze, który z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka