Nurkowanie Zanzibar
Photo by Bobbi Wu / Unsplash

Zanzibar nurkowanie – Sprawdź czy warto nurkować na Zanzibarze

Zanzibar nurkowanie - Czy warto wybrać się na Zanzibar aby zasmakować nurkowania w bięłkitnej i czystej wodzie? Zanzibar to autonomiczna część Tanzanii [...]
Spis treści:

Zanzibar to autonomiczna część Tanzanii w Afryce Wschodniej. Jest to największa wyspa u wybrzeży Tanzanii i jeden z trzech historycznych regionów kraju. Kiedyś był to dobrze prosperujący ośrodek handlu przyprawami, ale od tego pewnego czasu został przyćmiony przez Dar es Salaam. Zanzibar nadal odgrywa ważną rolę jako miejsce wypoczynku, z własną walutą i językiem.

Nurkowanie Zanzibar – Czy warto?

Nurkowanie na Zanzibarze to wspaniałe doświadczenie dla nurków na wszystkich poziomach. Wody są czyste i oferują szeroką gamę życia morskiego. Dostępne są zarówno miejsca na nurkowania płytkie, jak i głębokie, w zależności od umiejętności. Jest wiele powodów, dla których warto nurkować na Zanzibarze. Jednym z powodów jest to, że woda jest krystalicznie czysta i oferuje piękne podwodne widoki. Istnieje również wiele różnych opcji nurkowania: wycieczki na rafy, nurkowania wrakowe czy też nurkowania nocne.

Ile trwa lot na Zanzibar? Sprawdź teraz!

Kiedy warto lecieć na Zanzibar?

Z uroków tego pięknego i egzotycznego miejsca możemy korzystać przez cały rok. Warto jednak wziąć pod uwagę, że podobnie jak na Malediwach występuję tutaj pora deszczowa. W miesiącach od marca do końca maja występuje tutaj długa pora deszczowa. Zaś od połowy listopada do końca grudnia jest krótka pora deszczowa. Najlepszym okresem na wypoczynek na Zanzibarze może okazać się okres od czerwca do października i dwa pierwsze miesiące w roku tj. styczeń oraz luty.

Lot czarterowy na Zanzibar trwa zazwyczaj około 10 godzin.

Na Zanzibar najlepiej lecieć w porze suchej tj. od czerwca do października oraz styczeń i luty.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja