damskie sandały Birkenstock
damskie sandały Birkenstock

Wakacje w stylu slow – gdzie i kiedy się wybrać?

Marzysz o spokojnych wakacjach, długim odpoczynku i relaksie na odludziu? Postaw na najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu w ostatnich sezonach. Wakacje w stylu slow to bardzo powszechna alternatywa dla spędzania wakacji w kurortach i zaludnionych miejscach. Czym wyróżniają się wakacje w stylu slow? Gdzie i kiedy warto się wybrać? Jak odpowiednio przygotować się do takiego wypoczynku?
Spis treści:

Czym wyróżniają się wakacje w stylu slow?

Wakacje w stylu slow to popularna forma spędzania wolnego czasu. Charakteryzuje się wybraniem miejsca pozbawionego gwaru i nadmiernego zatłoczenia. Turyści stawiają na miejsca spokojne, w których można się zrelaksować, nie spiesząc na wyznaczone godziny posiłków i pozbawionych tłumów ludzi w basenie. To miejsca, w których można odnaleźć spokój i maksymalnie się nim rozkoszować. Wakacje w stylu slow to specyficzny sposób spędzania czasu, w którym można obudzić wszystkie zmysły, odkryć w sobie zmysł obserwatora, wyostrzyć wzrok w poszukiwaniu zwierząt czy odkrywać nowe smaki i zapachy oraz miejsca charakterystyczne dla typu slow. Wo wypoczynek, podczas którego można zatrzymać się i obserwować. To doskonały sposób na oderwanie się od rutyny i poznanie zakątków, w jakich bywają jedynie tubylcy. 

Doskonałe miejsce do spędzenia wakacji w stylu slow

W Polsce, jak i za granicą istnieje szereg wyjątkowych miejsc, które są doskonałe do spędzenia wakacji w stylu slow. Warto postawić na lokalizację umiejscowioną pod dużymi aglomeracjami. Ciekawymi miejscami będą np. miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego np. Młynary znajdujące się w powiecie elbląskim czy Jeziorany ulokowane w powiecie olsztyńskim. To miejsca, które nie są zbyt zatłoczone, a obfitują w szereg atrakcji oraz miejsc, w których można poddać się błogiemu odpoczynkowi. Doskonałym miejscem do spędzania wakacji w stylu slow będą również takie miejscowości jak Skawina, Koszyce, które charakteryzują się bardzo małą liczbą ludności oraz bardzo rozbudowanymi walorami przyrodniczymi. W powiecie tarnowskim godnymi polecenia miejscowościami odpowiednimi do spokojnego spędzenia wolnego czasu są takie jak: Żabno, Zakliczyn czy Radłów.

Odpoczynek na łonie natury

Odpocząć na łonie natury można również w miejscowościach województwa świętokrzyskiego takich jak: Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Jędrzejów, Sędziszów czy Pińczów. To miejsca bogate w zielone tereny, akweny wodne oraz agroturystykę, dzięki temu można cieszyć się spokojem na łonie natury. Oczywiście do każdej podróży warto się w odpowiedni sposób przygotować.

Odpowiednim wyborem na letni wyjazd mogą być sandały damskie Birkenstock na Answear.com bądź klapki męskie Birkenstock, które również można kupić na tej stronie. Wygodne obuwie podczas letnich wojaży to podstawa, dlatego warto również pamiętać o zabudowanych butach. Dobrym wyborem w tym przypadku będą buty damskie Vans, które są świetnie wyprofilowane oraz zapewniają odpowiedni komfort termiczny i wygodę podczas użytkowania. 

Sandały damskie Birkenstock na Answear.com
Sandały damskie Birkenstock na Answear.com

 

Klapki męskie Birkenstock
Klapki męskie Birkenstock

Jak można zauważyć wybór miejsca oraz odpowiednie przygotowanie do wakacji to podstawa udanego wypoczynku, dlatego przed urlopem warto przemyśleć te kwestie. 

Artykuł sponsorowany

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka