Sycylia ceny, ile kosztuje jedzenie na Sycylii, ile kosztują pamiątki na Sycylii
Sycylia ceny, ile kosztuje jedzenie na Sycylii, ile kosztują pamiątki na Sycylii - Photo by Flo P

Sycylia ceny – Sprawdź jakie są ceny na Sycylii, ceny jedzenia, transportu, pamiątek

Planujesz wakacje na Sycylii i zastanawiasz się, ile to wszystko będzie kosztować? Sprawdź nasz przewodnik po cenach wakacji all inclusive, pamiątkach, transporcie i jedzeniu na mieście. Dowiedz się, jak optymalnie zaplanować budżet na niezapomniany urlop na tej malowniczej włoskiej wyspie!
Spis treści:

Sycylia ceny

Sycylia to magiczna wyspa, która przyciąga turystów nie tylko swoimi zabytkami, kulturą i krajobrazami, ale także przystępnymi cenami. Planujesz wakacje all inclusive na Sycylii i zastanawiasz się, jakie będą koszty codziennych wydatków? Oto kompleksowy przewodnik po cenach na tej urokliwej włoskiej wyspie.

Wakacje all inclusive to wygodna opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się urlopem bez martwienia się o dodatkowe koszty. Cena takich wakacji zależy od kilku czynników:

 1. Sezon: Wysoki sezon (lipiec-sierpień) jest droższy niż poza sezonem (kwiecień-czerwiec, wrzesień-październik).
 2. Lokalizacja hotelu: Hotele przy plaży są zazwyczaj droższe niż te w głębi lądu.
 3. Standard hotelu: Gwiazdki hotelowe i oferowane udogodnienia również wpływają na cenę.

Średnio, koszt wakacji all inclusive na Sycylii waha się od 2500 do 4500 PLN za tydzień na osobę. Luksusowe opcje mogą kosztować nawet więcej, podczas gdy skromniejsze oferty można znaleźć za mniej niż 2500 PLN.

Najlepsze oferty do Włoch

Ceny Pamiątek na Sycylii

Pamiątki są ważnym elementem każdej podróży. Na Sycylii znajdziesz szeroki wybór produktów lokalnych, które mogą stać się doskonałą pamiątką z podróży.

 1. Ceramika: Ręcznie malowane wyroby ceramiczne kosztują od 10 do 50 EUR za małe przedmioty, takie jak talerze czy miseczki, do 100 EUR i więcej za większe, bardziej skomplikowane prace.
 2. Produkty spożywcze: Oliwa z oliwek, wino i sery to popularne pamiątki. Cena butelki oliwy z oliwek zaczyna się od 5 EUR, wino od 7 EUR, a lokalne sery można kupić za 10-20 EUR za kilogram.
 3. Biżuteria: Lokalna biżuteria, zwłaszcza ta wykonana z koralowców i lawy, kosztuje od 20 do 100 EUR, w zależności od skomplikowania wzoru i użytych materiałów.

Transport na Sycylii

Transport na Sycylii jest dość przystępny cenowo, a dostępność różnych środków transportu sprawia, że podróżowanie po wyspie jest wygodne.

 1. Wynajem samochodu: Koszt wynajmu samochodu zaczyna się od 25 EUR za dzień, w zależności od rodzaju samochodu i sezonu. Dłuższy wynajem może przynieść zniżki.
 2. Transport publiczny: Bilety autobusowe i kolejowe są stosunkowo tanie. Jednorazowy bilet autobusowy w mieście kosztuje około 1-2 EUR, podczas gdy bilety na dłuższe trasy, takie jak Palermo do Katanii, kosztują około 10-20 EUR.
 3. Taksówki: Taksówki są droższe, a opłata początkowa wynosi zazwyczaj około 3 EUR, z dodatkowym kosztem 1 EUR za każdy przejechany kilometr. Transfery z lotniska do centrum miasta mogą kosztować od 30 do 50 EUR, w zależności od dystansu.

Ile kosztuje jedzenie na Sycylii?

Jedzenie jest jednym z największych atutów Sycylii. Ceny posiłków w restauracjach są bardzo zróżnicowane.

 1. Trattorie i Osterie: W lokalnych, mniej formalnych restauracjach, za pełny posiłek zapłacisz od 15 do 30 EUR.
 2. Restauracje średniej klasy: Posiłek dla dwóch osób w restauracji średniej klasy kosztuje około 40-60 EUR.
 3. Luksusowe restauracje: W ekskluzywnych restauracjach cena posiłku dla dwóch osób może wynieść nawet 100 EUR i więcej.

Co warto wiedzieć o cenach na Sycylii?

Sycylia oferuje szeroki wachlarz opcji dla turystów, zarówno pod względem zakwaterowania, jak i codziennych wydatków. Wakacje all inclusive mogą być wygodną i opłacalną opcją, ale warto również poznać lokalne ceny, aby móc lepiej zaplanować swój budżet. Od przystępnych cen pamiątek po różnorodność transportu i gastronomii – Sycylię można zwiedzać na wiele sposobów, dostosowując koszty do własnych potrzeb i możliwości.

Ciesz się swoim wyjazdem na tę piękną włoską wyspę!

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka