Red Sea Project - Nowy Kurort Turystyczny Na Wybrzeżu Arabii Saudyjskiejroject -
Red Sea Project - Nowy Kurort Turystyczny Na Wybrzeżu Arabii Saudyjskiejroject -

Red Sea Project – Nowy Kurort Turystyczny Na Wybrzeżu Arabii Saudyjskiej

Marzysz o rajskich plażach i luksusowych kurortach? Red Sea Project w Arabii Saudyjskiej to nowa perła turystyki, która spełni Twoje najśmielsze marzenia. Odkryj dziewicze wyspy, ekskluzywne hotele i niezapomniane przygody nad Morzem Czerwonym!
Spis treści:

Dziś zabieram Was na wirtualną podróż do jednego z najbardziej ekscytujących projektów turystycznych na świecie – Red Sea Project w Arabii Saudyjskiej. Jeśli marzycie o rajskich plażach, luksusowych kurortach i niezapomnianych przygodach, to miejsce jest dla Was!

Co to jest Red Sea Project?

Red Sea Project, czyli Projekt Morza Czerwonego, to megaprojekt turystyczny realizowany na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, nad Morzem Czerwonym. Projekt jest częścią ambitnego programu Saudi Vision 2030, mającego na celu dywersyfikację saudyjskiej gospodarki i rozwój sektora turystycznego. Projekt został ogłoszony przez księcia koronowego Mohammeda bin Salmana w lipcu 2017 roku, a jego pełne zakończenie planowane jest na 2030 rok.

Po ukończeniu, Red Sea Project będzie obejmował 50 hoteli oferujących 8000 pokoi oraz ponad 1000 nieruchomości mieszkalnych rozmieszczonych na 22 wyspach i sześciu lokalizacjach lądowych. Teren projektu to aż 28 000 km², na którym znajdują się dziewicze wyspy, 200 km linii brzegowej, plaże, pustynie, góry i wulkany.

Red Sea Project zyskał międzynarodową uwagę dzięki wsparciu znanych osobistości. W marcu 2024 roku Cristiano Ronaldo, grający wtedy w saudyjskim klubie Al Nassr, odwiedził St. Regis Red Sea Resort i promował to miejsce na swoim Instagramie, mającym ponad 600 milionów obserwujących.

Wyspy Red Sea

Red Sea Project to niezwykłe przedsięwzięcie turystyczne, które przeniesie Cię do świata luksusu i naturalnego piękna. Na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, nad Morzem Czerwonym, powstaje kompleks, który obejmuje nie tylko dziewicze plaże, ale także luksusowe kurorty rozlokowane na malowniczych wyspach. Poznaj kluczowe wyspy tego projektu, każda z nich oferuje coś wyjątkowego i niezapomnianego dla każdego podróżnika.

Shura Island, Źródło Red Sea Global
Shura Island, Źródło Red Sea Global

Shura Island

Shura Island, znana również jako Shurayrah Island, jest centralnym punktem Red Sea Project. Wyspa ta będzie domem dla projektu Coral Bloom, zaprojektowanego przez londyńską firmę architektoniczną Foster + Partners. Coral Bloom to najbardziej ambitna część projektu, obejmująca 11 hoteli różnych marek, takich jak Hyatt, Fairmont, InterContinental, i wiele innych. Dodatkowo, na wyspie znajdzie się pierwszy w Arabii Saudyjskiej 18-dołkowy pole golfowe Shura Links, które otworzy się w 2025 roku.

Nujuma, a Ritz Carlton Reserve - Źródło Red Sea Global
Nujuma, a Ritz Carlton Reserve – Źródło Red Sea Global

Ummahat Islands

Archipelag Ummahat Islands, również znany jako Ummhat Alshaikh Islands, jest domem dla luksusowych kurortów St. Regis Red Sea Resort i Nujuma, Ritz-Carlton Reserve. Kurorty te są dostępne za pomocą hydroplanu lub wynajętej łodzi. St. Regis Red Sea Resort, pierwszy z wyspiarskich kurortów, rozpoczął przyjmowanie gości w styczniu 2024 roku, oferując 90 kluczy w luksusowych willach zaprojektowanych przez Kengo Kumę. Nujuma, Ritz-Carlton Reserve, otworzył swoje podwoje w maju 2024 roku, oferując 63 luksusowe wille z prywatnymi basenami i widokiem na morze.

The Red Sea Sheybarah Island Sheybarah Island Źródło Red Sea Global
The Red Sea Sheybarah Island Sheybarah Island Źródło Red Sea Global

Sheybarah Island

Sheybarah Island to miejsce, gdzie znajduje się Shebara Resort, luksusowy hotel składający się z 73 pokoi, zarządzany przez nowo utworzoną markę Shebara. Kurort ten wyróżnia się futurystycznym designem, złożonym z lustrzanych, kulistych willi na wodzie, zaprojektowanych przez firmę Killa Design z Dubaju.

Southern Dunes i Desert Rock

Southern Dunes to oaza na pustyni Alnesai, zlokalizowana około 100 km na północny wschód od miasta Umluj. Six Senses Southern Dunes to pierwszy kurort Red Sea Project, który otworzył swoje podwoje w listopadzie 2023 roku, oferując 40 willi i kompleks hotelowy z 36 pokojami. Desert Rock to luksusowy kurort z 60 pokojami i willami, zbudowany w granitowych górach, zaprojektowany przez Oppenheim Architecture z Miami.

Morze Czerwone, Arabia Saudyjska
Morze Czerwone, Arabia Saudyjska

Jak dostać się do Red Sea?

Red Sea Project jest dostępny poprzez Red Sea International Airport, specjalnie zaprojektowane lotnisko, które ma zostać w pełni ukończone w 2025 roku. Pierwszy lot na to lotnisko odbył się we wrześniu 2023 roku. Lotnisko zostało zaprojektowane przez Foster + Partners, a jego zakrzywiona architektura inspirowana jest wydmami. Dodatkowo, po przybyciu na lotnisko, turyści będą przewożeni do swoich destynacji luksusowymi pojazdami elektrycznymi Lucid Air.

Lotnisko Red Sea International Airport, Źródło Red Sea Global
Lotnisko Red Sea International Airport, Źródło Red Sea Global

Red Sea Project to miejsce, które łączy luksus, przygodę i ekoturystykę w jednym. Dziewicze plaże, luksusowe kurorty, bogata fauna i flora oraz nowoczesna infrastruktura sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje marzeń. Już teraz możecie planować swoją podróż do tego rajskiego zakątka na ziemi. Czy jesteście gotowi na przygodę życia?

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga, gdzie będziemy regularnie informować o postępach w realizacji Red Sea Project i dzielić się najnowszymi atrakcjami tego niesamowitego miejsca!

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka