Nowy punkt paszportowy na lotnisku w Katowicach
Nowy punkt paszportowy na lotnisku w Katowicach

Punkt paszportowy na lotnisku Katowice – Pyrzowice

Na lotnisku Katowice-Pyrzowice otwarty zostanie nowy punkt paszportowy, który umożliwi podróżnym szybkie uzyskanie paszportu tymczasowego tuż przed wyjazdem. To część szerszego projektu MSWiA, mającego na celu ułatwienie podróży obywatelom Polski, z punktami paszportowymi również na lotniskach w Krakowie i Gdańsku.
Spis treści:

Z radością informujemy, że na lotnisku Katowice-Pyrzowice otwarty zostanie nowy punkt paszportowy. To niezwykle ważne wydarzenie miało miejsce dzięki staraniom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) oraz zaangażowaniu lokalnych władz. W piątek, podczas konferencji prasowej, szef MSWiA Tomasz Siemoniak ogłosił otwarcie punktów paszportowych także na lotniskach w Krakowie i Gdańsku, co jest częścią szerokiego projektu mającego na celu ułatwienie podróży obywatelom Polski.

Punkty paszportowe na lotniskach

Punkty paszportowe na lotniskach to rozszerzenie projektu, który z powodzeniem funkcjonował dotychczas jedynie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wiceminister Tomasz Szymański, inicjator rozszerzenia tego projektu, podkreślił, że do tej pory z tej formy uzyskania paszportu skorzystało blisko 18 tysięcy pasażerów. Udany pilotaż oraz wysokie zainteresowanie ze strony podróżnych spowodowały podjęcie szybkich działań legislacyjnych i organizacyjnych, aby uruchomić kolejne punkty.

Nowe Punkty Paszportowe

Nowe punkty paszportowe na lotniskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach będą otwierane kolejno: 1 lipca w Krakowie, 8 lipca w Gdańsku i 17 lipca w Katowicach. Będą działać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Procedura uzyskania paszportu tymczasowego jest prosta i przystępna. Podróżujący muszą okazać ważny bilet lotniczy, a personel lotniska potwierdzi ich tożsamość w centralnym rejestrze dokumentów paszportowych. Na miejscu wykonane zostanie również zdjęcie do tymczasowego dokumentu, a wnioski będą generowane i podpisywane elektronicznie.

Dzięki nowym punktom paszportowym, wiele osób będzie mogło uniknąć stresujących sytuacji związanych z nieważnymi dokumentami tożsamości tuż przed podróżą. Jak podkreślił Tomasz Siemoniak, punkty paszportowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób udających się na wakacje, jak i w podróże służbowe czy do rodziny. Dzięki tym punktom, konieczność ważnego wyjazdu nie musi być odkładana z powodu problemów z paszportem czy dowodem osobistym.

Sukces Punktu Paszportowego na Lotnisku Chopina

Warto przypomnieć, że pierwszy punkt paszportowy na Lotnisku Chopina w Warszawie, otwarty 20 kwietnia 2023 roku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od momentu otwarcia wydano tam 14 850 paszportów tymczasowych, a rekordowe zainteresowanie przypadło na okres wakacyjny. W lipcu 2023 roku punkt wydał aż 1 894 paszporty, a w sierpniu 1 846.

Minister Siemoniak poinformował, że kolejne porty lotnicze w Polsce zgłaszają chęć otwarcia podobnych punktów. Wyraził nadzieję, że wkrótce na każdym lotnisku w Polsce będzie możliwość uzyskania tymczasowego paszportu bez zbędnych komplikacji.

Otwarcie punktu paszportowego na lotnisku Katowice-Pyrzowice to krok w kierunku zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Zachęcamy wszystkich podróżujących do skorzystania z tej wygodnej formy uzyskania paszportu i życzymy udanych podróży!

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka