Wakacje w Bahrajnie, Katowice - Bahrajn, Exim Tours Bahrajn Wakacje
Wakacje w Bahrajnie, Katowice - Bahrajn, Exim Tours Bahrajn Wakacje

Nowe połączenie z Katowic do Bahrajnu: Raj na wyciągnięcie ręki 🇧🇭☀️

uż od listopada możesz spełnić swoje marzenie o egzotycznej podróży na Bliski Wschód! Z Katowice Airport wystartują loty do Bahrajnu, kraju pełnego tajemnic i zapierających dech w piersiach atrakcji. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić ten ukryty klejnot Zatoki Perskiej!
Spis treści:

Marzysz o wyjątkowej podróży na Bliski Wschód? Od 1 listopada 2024 roku będziesz mieć możliwość odkrycia Bahrajnu, jednego z najmniejszych, ale niezwykle fascynujących państw świata, dzięki nowemu połączeniu z lotniska w Pyrzowicach. Ta nowa trasa to świetna okazja, by zasmakować egzotyki, historii i nowoczesności tego zakątka Zatoki Perskiej.

Nowy kierunek Katowice – Bahrajn

Katowice Airport ogłosiło, że od listopada 2024 roku podróżni będą mogli wyruszyć do Bahrajnu raz w tygodniu, w każdy piątek. Loty będą realizowane przez biuro podróży EXIM Tours Polska, a na trasie zobaczymy nowoczesne Boeingi 737 MAX, które pomieszczą 189 pasażerów. Połączenia te będą dostępne do 18 kwietnia 2025 roku, więc planowanie zimowej ucieczki do ciepłego Bahrajnu staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

🇧🇭☀️ Przejdź do wakacje.pl i sprawdź dostępne oferty

Bahrajn – co warto zobaczyć?

Bahrajn to kraj pełen kontrastów, gdzie nowoczesność spotyka się z bogatą historią i kulturą. Oto kilka miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić:

  • Bahrain World Trade Center: Ten imponujący budynek to nie tylko centrum handlowe, ale również symbol nowoczesnej architektury, który z pewnością zrobi wrażenie na każdym turyście.
  • Bahrain Fort: Znany również jako Qal’at al-Bahrain, fort ten ma ponad pięć tysięcy lat i jest miejscem intensywnych prac archeologicznych. To idealne miejsce dla miłośników historii.
  • Droga Króla Fahda: Ten imponujący system mostów łączy Bahrajn z Arabią Saudyjską. Ma około 25 kilometrów długości i oferuje niesamowite widoki.
  • Drzewo Życia: Ta samotna akacja, rosnąca na pustyni od ponad 400 lat, jest jednym z najbardziej niesamowitych cudów natury w Bahrajnie.
  • Al Fateh Grand Mosque: Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych meczetów w kraju, który jest otwarty dla turystów i oferuje wgląd w islamską architekturę i kulturę.
Bahrajn wczasy 2024
Bahrajn wczasy 2024

Praktyczne informacje

Planując podróż do Bahrajnu, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Wiza: Obywatele Polski muszą uzyskać wizę przed wjazdem do Bahrajnu. Można ją wyrobić w ambasadzie lub konsulacie Bahrajnu.
  • Waluta: Oficjalną walutą jest dinar bahrajski (BHD). Choć w niektórych miejscach można płacić w dolarach lub euro, najlepiej jest wymienić pieniądze na miejscu. Pamiętaj, że banki i kantory są otwarte od niedzieli do czwartku, a piątek i sobota to dni wolne od pracy.

Jaka pogoda jest w Bahrajnie przez cały rok? Bahrajn pogoda <- Kliknij tutaj

Podsumowanie

Nowe połączenie z lotniska w Pyrzowicach do Bahrajnu to fantastyczna okazja, by odwiedzić ten fascynujący kraj. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, architektury, czy po prostu szukasz nowych przygód, Bahrajn ma coś dla każdego. Nie przegap tej szansy i zaplanuj swoją podróż już dziś!

Jeżeli szukasz egzotyki i niezapomnianych wrażeń, loty z Katowic do Bahrajnu z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka