Niezwykła przyroda Argentyny
Niezwykła przyroda Argentyny

Niezwykła przyroda Argentyny

Z każdym rokiem coraz więcej turystów z Polski szuka wrażeń, których nie mogą zagwarantować im pobliskie kraje leżące na kontynencie europejskim. Ich wyobraźnia często kieruje się ku odległym krainom Ameryki Południowej. Spośród wielu magicznych krajów, które można tam odwiedzić, szczególnie niezwykła i pociągająca wydaje się Argentyna - ogromne państwo mające na swoim terytorium słynne na cały świat parki narodowe. Znajduje się ona na obszarze różnych stref klimatycznych, przez co lokalna flora, fauna oraz krajobrazy są wyjątkowo urozmaicone.
Spis treści:

Co można zobaczyć w Argentynie?

Do argentyńskich atrakcji cieszących się największą popularnością można zaliczyć wodospady Iguazu, często uważane przez turystów za najpiękniejsze na świecie, rezerwat Punta Tombo czy Półwysep Valdes. Żadna wycieczka do Argentyny nie może się też obyć bez odwiedzin w Parku Narodowym Ziemi Ognistej. Co czeka podróżników w każdym z tych niezapomnianych miejsc? Przejdźmy do szczegółowego opisu wymienionych atrakcji.

Wodospady Iguazu – jedyne takie miejsce na świecie

Wodospady Iguazu położone są na styku granic między Argentyną, Paragwajem i Brazylią, jednak największa ich część leży właśnie po stronie argentyńskiej. Są to oszałamiające kaskady o wysokości nawet ponad 80 metrów, które ciągną się na łącznej długości około 2 kilometrów. Aby móc podziwiać ten majestatyczny widok, specjalnie dla turystów wybudowano drewniane kładki, które umożliwiają napawanie się krajobrazem. Dodatkowo w parkach narodowych otaczających ten obszar żyje olbrzymia liczba gatunków zwierząt – między innymi wiele gatunków papug, małp, a także jaguary czy mrówkojady. Nic więc dziwnego, że wodospady Iguazu zostały docenione przez UNESCO jako prawdziwy cud natury i umieszczone na liście światowego dziedzictwa. W ofertach niektórych organizatorów istnieje możliwość wykupu dodatkowych wycieczek pontonami płynącymi pod samymi wodospadami. Wszyscy spragnieni takich wrażeń mogą zapoznać się z ofertą biura Logos Tour na stronie https://logostour.pl/kraje/argentyna.

Punta Tombo, czyli wielka kolonia pingwinów

Inną wspomnianą wcześniej atrakcją jest rezerwat Punta Tombo, gdzie turyści mają okazję oglądać największą populację pingwinów w całej Ameryce Południowej. Żyje ich tam ponad pół miliona. Osoby odwiedzające rezerwat mają okazję obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku podczas zabaw, budowy gniazd czy opieki nad młodymi. Wycieczka w to wspaniałe miejsce gwarantuje prawdziwe poczucie bliskości z przyrodą.

Magia Półwyspu Valdes

Wodospady Iguazu to nie jedyne miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Argentynie. Inny obszar doceniony przez międzynarodową organizację to Półwysep Valdes, gdzie można podziwiać niezwykły kontrast między krajobrazami charakterystycznymi dla patagońskich równin a potężnymi klifami rozciągającymi się nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Na terenie rezerwatu żyje także wiele gatunków dzikich zwierząt, które trudno byłoby obejrzeć w jakimkolwiek innym miejscu. Znajdują się tu między innymi lwy morskie, foki oraz słonie morskie, a także wiele odmian ptaków. Jest to także jedno z najpopularniejszych miejsc obserwacji wielorybów, które widoczne są w czasie rejsu wzdłuż wybrzeży półwyspu.

Ziemia Ognista – najdalej wysunięty na południe skrawek Ameryki

Park Narodowy Ziemi Ognistej to najdalej na południe położony park narodowy na świecie. Jego szczególną atrakcją są przede wszystkim krajobrazy położonych tam lodowców – turyści mają okazję przekonać się, że Argentyna to nie tylko tropikalne temperatury czy patagońskie stepy, ale także niemal arktyczne mrozy. W tym niezwykłym rezerwacie można również napotkać zagrożonego wyginięciem kondora wielkiego oraz wiele innych gatunków ptaków.

Czy warto odwiedzić Argentynę?

Odpowiedzieć na to pytanie można jednoznacznie – oczywiście, że warto. Argentyna oferuje niezapomniane krajobrazy i atrakcje, a jej wspaniałe wodospady, wybrzeża czy lodowce gwarantują wspomnienia na całe życie. W Argentynie każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby preferujące spokojny odpoczynek na łonie natury, jak i wszyscy poszukujący większych emocji.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka