Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Na co wrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Przed każdą podróżą należy zadbać o swoje bezpieczeństwo - również finansowe, czemu służby ubezpieczenie turystyczne. Odpowiednia polisa może zapewnić nie tylko spokój ducha, ale także realną pomoc w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, takich jak choroba, wypadek czy kradzież. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego? 
Spis treści:

Zakres ochrony

Pierwszym i najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest zakres ochrony oferowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Standardowe polisy obejmują zazwyczaj koszty leczenia, transportu medycznego, ubezpieczenie bagażu oraz assistance, jednak warto dokładnie sprawdzić, co konkretnie wchodzi w skład ochrony. Należy upewnić się, że polisa pokrywa koszty leczenia za granicą, w tym hospitalizację, konsultacje lekarskie, leki oraz ewentualne zabiegi, a także koszty transportu medycznego, w tym ewakuacji do kraju w przypadku poważnej choroby lub wypadku. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę podczas wyjazdu w góry, gdzie transport medyczny (np. helikopterem) może poważnie obciążyć nasz budżet. Dodatkową kwestią może być ubezpieczenie OC. To rozwiązanie zabezpiecza podróżnego przed kosztami, jakie może ponieść w wyniku szkód wyrządzonym osobom trzecim. 

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel wypłaci w ramach polisy. Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego wysokość sumy ubezpieczenia, zwłaszcza w kontekście kosztów leczenia za granicą, ma ogromne znaczenie. Wszelkie koszta powyżej tej sumy będziemy musieli uiścić ze własnych środków. Oczywiście w kontekście wakacji zagranicznych w krajach Unii Europejskiej mamy możliwość skorzystania z EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), ale jej zakres również może nie być wystarczający. 

Wyłączenia odpowiedzialności

Każde ubezpieczenie turystyczne zawiera wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z listą wyłączeń i upewnić się, że nie ma tam zapisów, które mogą wpłynąć na Twoją ochronę. Do najczęstszych wyłączeń zalicza się wypadki pod wpływem alkoholu lub narkotyków, leczenie chorób przewlekłych, uprawianie sportów ekstremalnych czy sytuacje, w których poszkodowany złamał prawo. 

Cena i czas trwania ubezpieczenia w Warszawie

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego najczęściej możemy z góry zdefiniować czas, w którym polisa zachowa ważność. Choć kosz ubezpieczenia turystycznego to nie jedyny czynnik, który powinien wpływać na decyzję o wyborze polisy, to jego długość będzie naturalnie wpływać na ostateczną kwotę, jaką zapłacimy za ochronę. 

Przed ostateczną decyzją i podpisaniem umowy, powinniśmy dokładnie przeczytać i porównać różne oferty ubezpieczeniowe w Warszawie. Należy zwrócić uwagę na to, jakie ryzyka są objęte umową, jakie są sumy ubezpieczenia oraz jakie są ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Szukasz ubezpieczenia w Warszawie, które będzie obowiązywało podczas wymarzonego wyjazdu wakacyjnego? Skontaktuj się z Eurofinance, aby wybrać najlepszą ofertę spośród wielu propozycji towarzystw ubezpieczeniowych. 

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka