Pogoda na Zakynthos, Kiedy lecieć na Zakynthos?, Ile leci się na Zakynthos?, Atrakcje turystyczne na zakynthos?, Navagio beach zakynthos
Pogoda na Zakynthos, Kiedy lecieć na Zakynthos?, Ile leci się na Zakynthos?, Atrakcje turystyczne na zakynthos?, Navagio beach zakynthos - Photo by Kevin Charit

Kiedy lecieć na Zakynthos? Sprawdź pogodę na Zakynthos przez cały rok

Zakynthos to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, która przyciąga turystów swoimi piaszczystymi plażami, turkusową wodą i malowniczymi krajobrazami. Sprawdź kiedy lecieć na Zakynthos.
Spis treści:

Zakynthos to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, która przyciąga turystów swoimi piaszczystymi plażami, turkusową wodą i malowniczymi krajobrazami.

Jeśli planujesz wakacje na tej wyspie, warto wiedzieć, kiedy najlepiej tam jechać, aby uniknąć tłumów turystów i cieszyć się piękną pogodą.

Pogoda Zakynthos

Najlepszy czas na wakacje na Zakynthos przypada na okres od maja do września, gdy panuje tam słoneczna pogoda i temperatura waha się między 25 a 30 stopni Celsjusza. W tym czasie na wyspie jest również mniej wiatru, dzięki czemu można swobodnie korzystać z plaż i wodnych atrakcji.

☀️🇬🇷 Zobacz oferty wakacyjne na Zakynthos

Atrakcje turystyczne na Zakynthos

Jeśli planujesz zwiedzanie wyspy, warto odwiedzić jej najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak wrak statku na plaży Navagio, klasztor Anafonitria czy plaża Gerakas, znana z regularnych wizyt żółwi Caretta-Caretta. Na wyspie znajdują się również malownicze wioski, takie jak Keri czy Volimes, gdzie można poznać tradycyjne greckie życie wiejskie.

Wakacje All Inclusive Zakynthos

Jeśli zależy Ci na spokojniejszych wakacjach, warto wybrać się na Zakynthos poza sezonem, czyli w maju lub wrześniu, kiedy na wyspie jest mniej turystów, ceny są niższe, a pogoda i temperatura wody wciąż są atrakcyjne. W tym czasie można również uniknąć kolejek i tłumów na popularnych plażach i zwiedzanie atrakcji turystycznych będzie znacznie przyjemniejsze.

☀️🇬🇷 Zobacz oferty wakacyjne na Zakynthos

Ile leci się z Polski na Zakynthos?

Czas lotu z Polski na grecką wyspę Zakynthos zależy od wielu czynników, takich jak miejsce wylotu, przesiadki oraz kierunek lotu. Bezpośrednie loty z Warszawy do Zakynthos trwają około 2,5-3 godzin. Jednakże, jeśli wylot jest z innego miasta w Polsce lub wylot jest z przesiadką, czas podróży może być znacznie dłuższy.

Warto pamiętać, że czas lotu to tylko jedna z wielu rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży na Zakynthos. Należy również uwzględnić czas potrzebny na przemieszczenie się z lotniska na miejsce zakwaterowania oraz ewentualne opóźnienia i czas oczekiwania na lotniskach.

☀️🇬🇷 Zobacz oferty wakacyjne na Zakynthos

Podsumowując, wakacje na Zakynthos to idealna propozycja dla miłośników słońca, pięknych krajobrazów i turkusowej wody. Najlepszy czas na wyjazd to okres od maja do września, a zwiedzanie warto uzupełnić wizytą w malowniczych wioskach i najważniejszych atrakcjach turystycznych.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja