Kenia znosi wizy 2024
Kenia znosi wizy 2024

Wiza do Kenii – Jak uzyskać elektroniczną autoryzację wjazdu (eTA)?

Od 1 stycznia 2024 roku podróżowanie do Kenii stało się jeszcze łatwiejsze, ponieważ kraj ten zdecydował się na zniesienie wiz dla wielu turystów. Zamiast tradycyjnych wiz, wprowadzono elektroniczną autoryzację wjazdu, czyli eTA. Dla wielu podróżnych to świetna wiadomość, ale przed wyjazdem warto poznać kilka ważnych szczegółów dotyczących tej nowej procedury.
Spis treści:

Jak uzyskać eTA do wizy?

Aby uzyskać elektroniczną autoryzację wjazdu do Kenii, wystarczy skorzystać z oficjalnej strony internetowej: https://evisa.go.ke/. Na stronie tej znajduje się formularz aplikacyjny, który należy wypełnić starannie i zgodnie z zasadami.

Warto zaznaczyć, że każdy pasażer, bez względu na wiek, musi posiadać własną eTA. W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia, wniosek może być wypełniany przez opiekuna lub rodzica, a zalecamy skorzystanie z opcji grupowej, co ułatwia proces.

Koszty i rodzaje eTA

Opłata za eTA wynosi 32,50 USD w standardowej procedurze, gdzie czas oczekiwania wynosi do 72 godzin. Jeśli zależy nam na szybszym uzyskaniu autoryzacji, istnieje opcja premium za 52,50 USD, gdzie czas oczekiwania jest krótszy niż 72 godziny. Przy składaniu wniosku należy mieć przygotowany paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski i posiadający co najmniej dwie puste strony.

Przygotowania przed podróżą

Po uzyskaniu eTA, należy go wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. Instrukcje dotyczące aplikacji są dostępne na oficjalnej stronie https://evisa.go.ke/. Dodatkowo, nazwy i adresy hoteli dołączone do wniosku eTA można znaleźć na tej samej stronie, co ułatwia proces aplikacyjny.

Egzotyczne wakacje

Wakacje w Kenii bez wizy

Podczas wypełniania formularza eTA, ważne jest, aby nie używać polskich znaków, ponieważ mogą one prowadzić do problemów z uzyskaniem autoryzacji. Warto również pamiętać, że osoby, które złożyły wnioski o wizy przed końcem 2023 roku i czekają na ich otrzymanie, nie muszą ubiegać się o eTA. Podobnie, osoby posiadające ważną wizę na rok 2024 nie muszą składać dodatkowego wniosku – wystarczy okazać wydruk wizy na lotnisku.

Do Kenii bez wizy

Podsumowując, zniesienie wiz do Kenii i wprowadzenie eTA to krok w kierunku ułatwienia podróży do tego pięknego kraju. Warto jednak być dobrze przygotowanym i zaznajomić się z procedurą, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów na etapie wjazdu. Kenia z pewnością cieszy się popularnością wśród turystów, a nowa forma autoryzacji wjazdu sprawi, że zwiedzanie tego kraju będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka