Waluta w Omanie, Jaka waluta w Omanie, Rial Omański kurs, Rial Omański waluta
Waluta w Omanie, Jaka waluta w Omanie, Rial Omański kurs, Rial Omański waluta - Photo by Josh Appel

Jaka waluta obowiązuje w Omanie?

Spis treści:

Oman to piękny kraj leżący na Półwyspie Arabskim, słynący z pięknych krajobrazów, fascynującej historii i kultury oraz niezwykłych atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz wizytę w Omanie, ważne jest, aby wiedzieć, jaką walutę tam obowiązuje i jakie środki płatnicze można tam używać.

☀️ Zarezerwuj wakacje w Omanie

Waluta w Omanie

Oficjalną walutą Omanu jest rial omański (OMR), który jest jedną z najsilniejszych walut w regionie Bliskiego Wschodu. Rial omański jest podzielony na 1000 baisa ale ze względu na niską wartość baizasów, zwykle używa się ich tylko w przypadku drobnych zakupów.

Do Omanu najlepiej zabrać dolary lub euro i wymienić w kantorze na lotnisku.

Rial Omański Waluta

W Omanie karty kredytowe, takie jak Visa, MasterCard i American Express, są szeroko akceptowane, szczególnie w większych miastach i w centrach handlowych. Większość hoteli, restauracji i sklepów akceptuje płatności kartą, co ułatwia dokonywanie zakupów i uniknięcie konieczności noszenia gotówki przy sobie.

W Omanie istnieją również bankomaty, które można znaleźć w większości miast i ośrodków turystycznych. W większości przypadków można wypłacić rialy omańskie, ale niektóre bankomaty umożliwiają także wypłaty w dolarach amerykańskich.

Wakacje w Omanie

Oman to kraj o niesamowitej kulturze, wspaniałych zabytkach i przepięknej przyrodzie. Spędzenie wakacji tam to niezapomniane doświadczenie, które zapewni nie tylko relaks, ale i dawkę niezapomnianych wrażeń.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja