Kiedy lecieć na Zanzibar?, Pora deszczowa Zanzibar, Ile trwa lot na Zanzibar? Ile leci się na Zanzibar?
Photo by Humphrey Muleba / Unsplash

Ile trwa lot na Zanzibar? 🇹🇿 Sprawdź kiedy jechać na Zanzibar.

Wybierając się na urlop w egzotyczne rejony świata z pewnością zwróciliście uwagę na taką destynację jak Zanzibar. Gdzie leży Tanzania? Ile trwa lot na Zanzibar? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.
Spis treści:

Gdzie leży Zanzibar?

Zanzibar to autonomiczna część Tanzanii. Stolicą autonomii, a zarazem jej największym portem jest miasto Zanzibar. Archipelag Zanzibaru znajduje się na Oceanie Indyjskim, w którego skład wchodzą 2 większe wyspy, Zanzibar i Pemba oraz kilka mniejszych.

Ile trwa lot na Zanzibar?

Wakacje na Zanzibarze to z pewnością dla wielu z was podróż życia. Przed samą wyprawą należy ją zorganizować ze wszystkimi szczegółami nawet jeśli wybierasz się na wakacje all inclusive. W przypadku czarterów, lot na Zanzibar trwa około 10 godzin. Twoja podróż może znacznie się wydłużyć jeśli wybierasz opcję na własną rękę i zdecydujesz się na kupienie biletów rejsowych z przesiadką na największych lotniskach takich jak np. Dubai International Airport.

Kiedy warto lecieć na Zanzibar?

Z uroków tego pięknego i egzotycznego miejsca możemy korzystać przez cały rok. Warto jednak wziąć pod uwagę, że podobnie jak na Malediwach występuję tutaj pora deszczowa. W miesiącach od marca do końca maja występuje tutaj długa pora deszczowa. Zaś od połowy listopada do końca grudnia jest krótka pora deszczowa. Najlepszym okresem na wypoczynek na Zanzibarze może okazać się okres od czerwca do października i dwa pierwsze miesiące w roku tj. styczeń oraz luty.

Lot czarterowy na Zanzibar trwa zazwyczaj około 10 godzin.

Na Zanzibar najlepiej lecieć w porze suchej tj. od czerwca do października oraz styczeń i luty.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja