Czy w Egipcie pada deszcz?, Deszcz w Egipcie, Czy w Hurghadzie pada deszcz?, Czy w Marsa Alam pada deszcz?
Czy w Egipcie pada deszcz?, Deszcz w Egipcie, Czy w Hurghadzie pada deszcz?, Czy w Marsa Alam pada deszcz? - Photo by Jack Krier

Czy w Egipcie pada deszcz? 🇪🇬🌧️

Egipt to kraj niezwykle fascynujący, pełen tajemniczych zabytków, pięknych krajobrazów i bogatej historii. Turystów przyciąga tu nie tylko piękno piramid i starożytnych świątyń, ale również ciepły klimat i słońce, które tu niemal zawsze świeci.
Spis treści:

Jednak czy faktycznie w Egipcie nie pada deszcz? Czy to tylko mit, czy też prawda, która kryje się za tą słynną opinią?

🇪🇬 Zarezerwuj wakacje All Inclusive w Egipcie

Klimat w Egipcie

Klimat Egiptu jest charakterystyczny i znany z przewagi słonecznych dni. Większość obszaru kraju znajduje się w strefie pustynnej i półpustynnej, co sprawia, że opady deszczu są rzadkie. W rzeczywistości w wielu regionach Egiptu, zwłaszcza na obszarach pustynnych, może nie padać deszcz przez wiele miesięcy lub nawet lat.

Deszcz w Egipcie

W większości Egiptu wilgotność powietrza jest niska, a opady są minimalne. Przez większą część roku, krajobraz jest suchy, a niebo klarowne. To właśnie ten klimat przyciąga wielu turystów, którzy pragną uciec od deszczowej rzeczywistości w swoich krajach.

Wakacje w Egipcie

Zjawisko opadów deszczu w Egipcie

Mimo że Egipt kojarzy się przede wszystkim z suchym i upalnym klimatem, to jednak nie jest tak, że deszcz tu w ogóle nie pada. Opady deszczu występują, jednak są one ograniczone do określonych okresów i obszarów. Największe szanse na opady deszczu występują w północnej części kraju, zwłaszcza na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie zimą można spodziewać się kilku dni z deszczem.

Wewnętrzne obszary Egiptu, w tym Kair, Wadi El Natrun oraz Delta Nilu, mogą również doświadczyć krótkotrwałych opadów deszczu w okresie zimowym. Jest to jednak zjawisko stosunkowo rzadkie i ilości wody nie są wystarczające, aby wpłynęły na charakterystykę klimatu kraju.

Jakie są szanse na deszcz w Egipcie?

Jeśli planujesz podróż do Egiptu, przede wszystkim przygotuj się na suchą i gorącą pogodę. Opady deszczu są rzadkością, a jeśli już wystąpią, to prawdopodobnie nie będą trwały długo. Niemniej jednak, zawsze warto być przygotowanym na ewentualne zmiany pogody. W okresie zimowym lub na północy kraju, warto zabrać ze sobą lekką odzież przeciwdeszczową oraz coś cieplejszego na chłodniejsze wieczory.

🇪🇬 Zarezerwuj wakacje All Inclusive w Egipcie

Podsumowanie

Mity na temat braku opadów deszczu w Egipcie powstały głównie z uwagi na suchość i wysokie temperatury panujące w kraju przez większość roku. Niemniej jednak, opady deszczu zdarzają się, choć są ograniczone i niewystarczające, aby odmienić charakterystyczny suchy klimat Egiptu. Podczas podróży do tej fascynującej krainy, warto cieszyć się słońcem, ale również mieć świadomość, że deszcz to zjawisko nieco bardziej wyjątkowe niż w wielu innych regionach świata.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka