5 najlepszych aplikacji turystycznych

5 najlepszych aplikacji turystycznych, które musisz znać!

Obecnie podróżowanie to dla wielu osób pasja, a nie tylko sposób na wypoczęcie podczas urlopu. Aplikacje turystyczne muszą odpowiadać na obecne potrzeby osób podróżujących oraz uwzględniać najnowsze trendy w technologii mobilnej. W ciągu ostatnich lat aplikacje turystyczne stały się więc  nieodłącznym elementem planowania i organizowania podróży. Umożliwiają rezerwację lotów, znalezienie najciekawszych atrakcji czy zarządzanie wydatkami w trakcie wycieczki. Wybierając najlepsze z nich, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, wygodę korzystania oraz bogactwo dostępnych funkcji.
Spis treści:

Booking.com

Planowanie każdej podróży zaczynamy od znalezienia odpowiedniego miejsca oraz noclegu. Jak zrobić to najprościej i najszybciej? Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Booking.com! Ta platforma pozwala na wygodne znajdowanie noclegów i ich wynajmowanie. Niezależnie od tego, jaki mamy budżet oraz jakiego standardu oczekujemy. Z booking.com znajdziemy bezpieczne miejsce do spania, które spełni nasze oczekiwania względem lokalizacji czy dodatkowych opcji jak śniadania w cenie, czy niewielka odległość od komunikacji miejskiej. Aplikacja to dobry pomysł dla każdej osoby podróżującej solo, w parze lub grupie! Co najważniejsze – umożliwia sprawdzanie ocen innych osób, co znacząco pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczącej noclegu. Z aplikacji można korzystać offline, dlatego nagłe przerwy w zasięgu lub wyczerpanie limitów GB na koncie nie utrudniają wyszukiwania ciekawych miejsc.

Aplikacja PackPoint

Kolejnym etapem planowania podróży jest oczywiście pakowanie! PackPoint to aplikacja, która pozwala na tworzenie list rzeczy niezbędnych do zabrania ze sobą w dane miejsce. Ułatwia organizację bagażu przed każdą podróżą. Lista potrzebnych rzeczy jest generowana na podstawie informacji o miejscu docelowym, podanej długości pobytu oraz planowanych aktywnościach. Co ciekawe aplikacja uwzględnia również prognozę pogody, sugerując odpowiednią odzież i akcesoria.

Jeśli planujemy aktywności, takie jak wspinaczka, pływanie czy po prostu – jedziemy na spotkania biznesowe, PackPoint automatycznie dodaje do listy odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu już nigdy nie zapomnimy o najważniejszych rzeczach do spakowania. Oczywiście możemy personalizować gotowe listy według własnych preferencji – dodawać lub usuwać przedmioty w zależności od indywidualnych potrzeb. Ponadto aplikacja umożliwia udostępnianie list innym, co ułatwia wspólne planowanie podróży, gdy lecimy na wakacje w grupie!

Dzięki prostemu interfejsowi PackPoint sprawia, że pakowanie staje się szybkie, łatwe i bezstresowe, eliminując ryzyko zapomnienia o niezbędnych rzeczach. Ta narzędzie dla każdego, kto chce w pełni przygotować się do podróży, niezależnie od celu wyjazdu.

5 najlepszych aplikacji turystycznych, które musisz znać!
5 najlepszych aplikacji turystycznych, które musisz znać!

Maps.me

Pora ruszać! W podróży pomoże Maps.me, które pozwala odnaleźć się bez problemu na każdym terenie. Co jednak najważniejsze – umożliwia wytyczanie swoich tras oraz pobieranie gotowych map na smartfona. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z nich nawet offline. Opcja ta sprawdzi się w każdym zakątku świata – nawet tam, gdzie nie mamy zasięgu i dostępu do Wi-Fi.

Ogromnym plusem jest fakt, że aplikacja Maps.me jest w pełni darmowa! Nie musimy płacić, aby mieć dostęp do wszystkich najważniejszych punktów na mapie, dodawać swoje własne miejsca i planować trasę. Aplikacja pozwala odkryć lokalne atrakcje i… nigdy się nie zgubić, niezależnie od pakietu dostępnych GB. To niezawodny towarzysz podróży.

Tripadvisor

Gdy już dojedziemy na miejsce, z pewnością rozpoczniemy poszukiwania najlepszych miejscówek w danej okolicy.  W tym celu przyda się aplikacja turystyczna Tripadvisor. Stanowi rzetelne źródło informacji o restauracjach, barach, hotelach i innych ciekawych miejscach. Daje również dostęp do milionów opinii osób z całego świata, które korzystały z danych obiektów. Komentarze i opinie można dodawać również w formie nagrań i zdjęć, co pozwala mieć jeszcze lepszy ogląd na dany nocleg i podjąć najlepszą możliwą decyzję.

Dodatkowo aplikacja umożliwia korzystanie z wielu funkcji personalizacji. Możemy tworzyć własne listy ulubionych miejsc, obserwować osoby, które podróżują oraz sprawdzać ich opinie dotyczące danych obiektów. Pozwala to łatwo i szybko odkrywać całkiem nowe lokalizacje bez mozolnego przeszukiwania internetu.

Aplikacja Google Translate

Fani Google z pewnością znają i korzystają z Google Translate. To aplikacja, która pomaga przełamać wszelkie bariery! Pozwala porozumieć się w każdym języku (dostępnych jest ponad 100) z każdą osobą i w dowolnym miejscu na ziemi. Obecnie oferuje nie tylko wpisywanie słów, ale i ich odsłuchiwanie i tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można odbyć rozmowę z osobą z zagranicy, nawet nie znając ani jednego słowa w jej języku!

Co najważniejsze Google Tłumacz pozwala tłumaczyć nie tylko tekst pisany i mówiony, ale i grafiki! Możemy dzięki temu przetłumaczyć ulotkę, menu z restauracji czy napis na plakacie. Dodatkowo aplikacja zapisuje wszystko w historii wyszukiwania, dzięki czemu można wracać do tłumaczonych słów i ćwiczyć ich zapamiętywanie. 

Aplikacje turystyczne, a bezpieczeństwo

Podczas podróżowania warto też korzystać z aplikacji, które sprawią, że przemieszczanie się po świecie stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne. Ważne są zatem funkcje aplikacji, które umożliwiają spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, w tym także apteczki, ładowarki itd. Dodatkowo powinny pozwolić na dotarcie do miejsca docelowego nawet przy braku korzystania z internetu mobilnego oraz bezproblemowe i intuicyjne zarezerwowanie najbezpieczniejszego noclegu w okolicy. Ponadto w podróży mogą spotkać nas różne nieprzewidziane sytuacje – w takim wypadku kluczem jest umiejętność porozumienia się z każdym, niezależnie od języka. Warto mieć zawsze przy sobie aplikację, która to umożliwi. Dodatkowo, mimo że wiele z nich działa offline, to zawsze warto wyposażyć się w pakiet abonamentu komórkowego z odpowiednią liczbą GB do wykorzystania. W przypadku dłuższych podróży dobrym pomysłem będzie postawienie na ofertę bez limitu danych.

Bezpieczeństwo mogą poprawić również takie funkcje aplikacji jak dostęp do numerów alarmowych, informacji o problemach w danych regionie oraz porad dotyczących koniecznych do zachowania środków ostrożności. Dzięki temu podróżowanie stanie się bardziej komfortowe i bezpiecznie, a my będziemy pewni siebie i spokojni w każdym zakątku świata!

Materiał: Artykuł sponsorowany

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka