Wakacje Zakynthos, Ile leci się na Zakynthos, Pogoda na Zakynthos, Hotele na Zakynthos, Zakynthos Wakacje.pl
Wakacje Zakynthos, Ile leci się na Zakynthos, Pogoda na Zakynthos, Hotele na Zakynthos - Photo by Barna Bartis

Wakacje na Zakynthos – Sprawdź co warto zobaczyć na tej greckiej wyspie

Wyspa Zakynthos, położona na Morzu Jońskim, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Grecji, które przyciąga turystów z całego świata. To idealne miejsce na wakacje dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się pięknem greckiej przyrody oraz kultury.
Spis treści:

Zakhyntos słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, na których można spędzać całe dni. Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie jest Navagio, znana również jako Zatoka Wraku. To jedna z najbardziej fotografowanych plaż na świecie, która przyciąga turystów nie tylko swoim pięknem, ale również historią. Na plaży znajduje się wrak statku, który zatonął w 1980 roku.

Wczasy na Zakynthos

Inną piękną plażą na Zakhyntos jest Gerakas, położona na południowym wybrzeżu. To plaża o białym piasku, turkusowym morzu i imponujących klifach, która przyciąga turystów swoim pięknem, ale również z powodu ochrony żółwi morskich.

☀️ Zarezerwuj wakacje na Zakynthos

Plaża Laganas

Kolejną popularną plażą na Zakhyntos jest Laganas, która znajduje się na południowym wschodzie wyspy. To plaża o białym piasku, kryształowo czystej wodzie oraz długości 9 km, która przyciąga turystów nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą, kiedy to na plaży organizowane są różnego rodzaju imprezy.

Navagio beach, Zatoka wraku, Zakynthos, Ile leci się na Zakynthos, Hotele na Zakynthos
Navagio beach, Zatoka wraku, Zakynthos, Ile leci się na Zakynthos, Hotele na Zakynthos – Photo by Andrey Shevard

Oprócz pięknych plaż, Zakhyntos oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Blue Caves, czyli niebieskie jaskinie, które znajdują się na północy wyspy. To miejsce, gdzie można zobaczyć niezwykłe formacje skalne i kryształowo czystą wodę, a wszystko to podziwiając widok na wyspę Kefalonia.

Góra Skopos na Zakynthos

Inną atrakcją na Zakhyntos jest góra Skopos, która znajduje się w środkowej części wyspy. To miejsce, z którego można podziwiać piękny widok na całą wyspę oraz Morze Jońskie.

Ile leci się na Zakynthos

Czas lotu z Polski na Zakhyntos zależy od konkretnych tras i przesiadek, ale przeważnie trwa około 2,5 godziny. Najczęściej, loty z Polski na Zakhyntos odbywają się z Warszawy, Krakowa czy Katowic, a docelowe lotnisko na wyspie to Port Lotniczy Zakhyntos.

☀️ Zarezerwuj wakacje na Zakynthos

Podsumowując, Zakhyntos to wyspa, na której można znaleźć wiele pięknych plaż oraz atrakcji turystycznych. Navagio, Gerakas, Laganas, Blue Caves oraz góra Skopos to tylko kilka z nich. Warto również odwiedzić miasteczka takie jak Zante, czyli stolicę wyspy, Keri czy Tsilivi, gdzie można poczuć grecki klimat oraz skosztować lokalnej kuchni.

Wyspa Zakhyntos to idealne miejsce na letni wypoczynek dla całej rodziny czy też romantyczny wyjazd we dwoje. Bez wątpienia, piękne plaże i niezwykłe atrakcje turystyczne sprawią, że każdy turysta spędzi niezapomniane chwile na tej greckiej wyspie.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka