Tunezja opłata klimatyczna, Tunezja opłata turystyczna
Tunezja opłata klimatyczna, Tunezja opłata turystyczna - Photo by JR Harris

Tunezja – Opłata klimatyczna 2024 [CENNIK]

Tunezja, malownicze państwo położone na północno-wschodnim wybrzeżu Afryki, zyskuje coraz większą uwagę turystów z całego świata. Jednak troska o środowisko naturalne sprawiła, że rząd wprowadził innowacyjne rozwiązanie mające na celu ochronę piękna krajobrazów i promowanie zrównoważonego rozwoju turystyki: opłatę klimatyczną.
Spis treści:

Opłata klimatyczna, znana również jako „Tourists Tax” została wprowadzona jako środek mający na celu zmniejszenie wpływu turystyki na środowisko i wspieranie projektów związanych z ochroną przyrody. Odwiedzający Tunezję są zobowiązani do wniesienia tej opłaty, która jest zbierana na rzecz inwestycji w dziedzinie ekologii, rewitalizacji obszarów naturalnych i edukacji ekologicznej.

Wakacje w Tunezji

Podatek turystyczny Tunezja 2024

Stawki opłaty klimatycznej w Tunezji są uzależnione od rodzaju zakwaterowania oraz czasu pobytu. Hotele i inne obiekty noclegowe pobierają opłatę od gości, która jest następnie przekazywana na specjalne fundusze ekologiczne. Wpływy z tej opłaty wspierają różnorodne projekty, takie jak zalesianie obszarów zdegradowanych, ochrona zagrożonych gatunków czy rozwijanie alternatywnych źródeł energii.

Stawki opłaty klimatycznej są zróżnicowane w zależności od kategorii zakwaterowania. Przykładowo, hotele o wyższym standardzie mogą pobierać wyższe opłaty niż pensjonaty czy hostele. Dodatkowo, czas pobytu również wpływa na wysokość opłaty, zachęcając turystów do krótkotrwałych wizyt, co korzystnie wpływa na zrównoważony rozwój turystyki.

Opłata klimatyczna w Tunezji 2024

Opłata klimatyczna w Tunezji to nie tylko środek finansowy, ale również symbol zaangażowania w ochronę środowiska. Podróże stają się bardziej świadome, a turyści wspierają projekty mające na celu zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla przyszłych pokoleń. Tunezja, zaczynając od opłaty klimatycznej, staje się przykładem dla innych krajów, dążących do harmonii między turystyką a ekologią.

Cennik na 2024 rok Tunezja

  • Hotele do kategorii ** oraz inne obiekty – 4 TND/doba/os
  • Hotele *** – 8 TND/doba/os
  • Hotele **** oraz ***** – 12 TND/doba/os
Nie dotyczy osób do 12 roku życia.
Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja