Pogoda na Cyprze
Pogoda na Cyprze - Photo by George Lemon

Pogoda na Cyprze – Sprawdź pogodę przez cały rok

Cypr jest popularnym kierunkiem wakacyjnym ze względu na swoje piękne plaże i ciepły klimat. Pogoda na Cyprze jest stosunkowo stabilna przez cały rok i pozwala na uprawianie różnych aktywności, od plażowania po zwiedzanie.
Spis treści:

Cypr jest popularnym kierunkiem wakacyjnym ze względu na swoje piękne plaże i ciepły klimat. Pogoda na Cyprze jest stosunkowo stabilna przez cały rok i pozwala na uprawianie różnych aktywności, od plażowania po zwiedzanie.

Oto przegląd pogody na Cyprze miesiąc po miesiącu:

Pogoda na Cyprze w styczniu

W styczniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 15°C, a w nocy około 10°C. Woda w morzu jest chłodna i wynosi około 16°C. To nie jest idealny czas na plażowanie, ale pogoda jest dobra do zwiedzania i odkrywania wyspy.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w styczniu

Pogoda na Cyprze w lutym

W lutym temperatura w ciągu dnia wynosi około 16°C, a w nocy około 11°C. Woda w morzu jest nieco cieplejsza i wynosi około 17°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w lutym

Pogoda na Cyprze w marcu

W marcu temperatura w ciągu dnia wynosi około 18°C, a w nocy około 12°C. Woda w morzu jest coraz cieplejsza i wynosi około 18°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w marcu

Pogoda na Cyprze, Jaka jest pogoda na Cyprze?
Pogoda na Cyprze, Jaka jest pogoda na Cyprze? – Photo by Mike Yukhtenko

Pogoda na Cyprze w kwietniu

W kwietniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 20°C, a w nocy około 14°C. Woda w morzu jest już wystarczająco ciepła i wynosi około 20°C, co pozwala na pierwsze kąpiele w sezonie.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w kwietniu

Pogoda na Cyprze w maju

W maju temperatura w ciągu dnia wynosi około 25°C, a w nocy około 18°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 22°C, co jest idealne do plażowania i uprawiania sportów wodnych.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w maju

Pogoda na Cyprze w czerwcu

W czerwcu temperatura w ciągu dnia wynosi około 28°C, a w nocy około 20°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 25°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w czerwcu

Pogoda na Cyprze w lipcu i sierpniu

Lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące w roku na Cyprze i są one idealne do plażowania. Temperatura w ciągu dnia wynosi około 30°C, a w nocy około 25°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 27°C, co sprawia, że jest to idealne miejsce do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w lipcu i sierpniu

Pogoda na Cyprze we wrześniu

W wrześniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 28°C, a w nocy około 20°C. Woda w morzu jest nieco chłodniejsza i wynosi około 25°C, ale nadal jest to dobry czas na plażowanie i uprawianie sportów wodnych.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze we wrześniu

Pogoda na Cyprze w październiku

W październiku temperatura w ciągu dnia wynosi około 25°C, a w nocy około 18°C. Woda w morzu jest chłodniejsza i wynosi około 22°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w październiku

Pogoda na Cyprze w listopadzie

W listopadzie temperatura w ciągu dnia wynosi około 20°C, a w nocy około 14°C. Woda w morzu jest bardzo chłodna i wynosi około 18°C, co oznacza, że sezon plażowy się kończy.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w listopadzie

Pogoda na Cyprze w grudniu

W grudniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 16°C, a w nocy około 11°C. Woda w morzu jest bardzo chłodna i wynosi około 16°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele na Cyprze w grudniu

Co warto zobaczyć na Cyprze?

Cypr to piękna wyspa z wieloma ciekawymi miejscami do zobaczenia. Oto kilka najważniejszych:

  1. Stare Miasto w Nikozji: To jedno z najstarszych miast w Europie, z pięknymi uliczkami i zabytkowymi budynkami. Warto odwiedzić Muzeum Cypryjskie i Stare Miasto, aby poczuć ducha tego miejsca.
  2. Kolossi Castle: Ta piękna twierdza z XII wieku jest jednym z najlepiej zachowanych zamków na wyspie.
  3. Świątynie Afrodyty: Te piękne ruiny świątyni znajdują się w miejscowości Pafos i są uważane za jedno z najważniejszych miejsc kultu Afrodyty na Cyprze.
  4. Wzgórze Olympos: To wzgórze z pięknymi widokami na Morze Śródziemne jest doskonałym miejscem na wycieczkę pieszą i jest często odwiedzane przez miłośników turystyki górskiej.
  5. Muzeum Bizantyjskie w Nikozji: To muzeum oferuje szczegółowe informacje na temat bizantyjskiej historii i sztuki na Cyprze.
  6. Plaże: Cypr słynie z pięknych plaż i turkusowych wód Morza Śródziemnego. Warto odwiedzić takie plaże jak Konnos Beach, Fig Tree Bay i Nissi Beach.
  7. Troodos Mountains: Te piękne góry są idealne dla miłośników turystyki górskiej i oferują wiele szlaków turystycznych, a także piękne widoki na wyspę i Morze Śródziemne.

Tego tylko kilka z wielu ciekawych miejsc, jakie warto zobaczyć na Cyprze. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i będzie miał niezapomniane wakacje na tej pięknej wyspie.

Ile leci się z Polski na Cypr?

Czas lotu z Polski do Cypru może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak miejsce wylotu i docelowe, linie lotnicze i trasa lotu. Średni czas lotu z Warszawy do Nikozji, głównego miasta na Cyprze, to około 4 godzin. Z innych miast w Polsce, takich jak Kraków czy Gdańsk, czas lotu może wynosić od 5 do 7 godzin, w zależności od wybranej trasy.

Zalecam sprawdzenie aktualnych cen i czasów lotu u różnych linii lotniczych, aby znaleźć najlepszą ofertę. Możesz to zrobić przez wyszukiwarki lotów online, takie jak Expedia, Booking czy Skyscanner.

Na Cyprze można cieszyć się ciepłym i słonecznym klimatem przez większość roku, co sprawia, że jest to idealne miejsce na wakacje i relaks na plaży. Choć temperatura wody w morzu może być chłodniejsza w niektórych miesiącach, wciąż jest to dobry czas na zwiedzanie i odkrywanie wyspy.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka