Pogoda w Tunezji
Pogoda w Tunezji

Jaka jest pogoda w Tunezji? ☀️ Zobacz pogodę w Tunezji przez cały rok

Tunezja to kraj położony na północnym wybrzeżu Afryki, który słynie z pięknych plaż, ciepłego klimatu i słonecznych dni przez cały rok. Klimat w Tunezji jest śródziemnomorski, co oznacza, że jest tu suchy i gorący w lecie oraz ciepły i wilgotny zimą. Poniżej opisano pogodę w Tunezji w poszczególnych miesiącach.
Spis treści:

Tunezja to kraj położony na północnym wybrzeżu Afryki, który słynie z pięknych plaż, ciepłego klimatu i słonecznych dni przez cały rok. Klimat w Tunezji jest śródziemnomorski, co oznacza, że jest tu suchy i gorący w lecie oraz ciepły i wilgotny zimą. Poniżej opisano pogodę w Tunezji w poszczególnych miesiącach.

Tunezja pogoda w styczniu

W styczniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 16°C, a w nocy spada do około 8°C. Woda w morzu jest chłodna i wynosi około 15°C. Jest to najchłodniejszy miesiąc w Tunezji i jest to idealny czas na zwiedzanie kraju bez tłumów turystów.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w styczniu

Tunezja pogoda w lutym

Luty jest trochę cieplejszy niż styczeń, a temperatura w ciągu dnia wynosi około 17°C, a w nocy około 9°C. Woda w morzu jest nieco cieplejsza i wynosi około 16°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w lutym

Tunezja pogoda w marcu

Marzec to początek wiosny w Tunezji i temperatura w ciągu dnia wynosi około 20°C, a w nocy około 11°C. Woda w morzu jest nieco cieplejsza i wynosi około 17°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w marcu

Wakacje w Tunezji, Pogoda w Tunezji, Pogoda Djerba
Photo by Noelle Guirola

Tunezja pogoda w kwietniu

W kwietniu temperatura w ciągu dnia wzrasta do około 22°C, a w nocy około 13°C. Woda w morzu jest już ciepła i wynosi około 19°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w kwietniu

Tunezja pogoda w maju

W maju temperatura w ciągu dnia jest już bardzo wysoka i wynosi około 25°C, a w nocy około 15°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 22°C, co czyni go idealnym miejscem do kąpieli.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w maju

Tunezja pogoda w czerwcu

Czerwiec to początek lata w Tunezji i temperatura w ciągu dnia wynosi około 28°C, a w nocy około 17°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 24°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w czerwcu

Tunezja pogoda w lipcu i sierpniu

Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące w roku w Tunezji i są one idealne do plażowania. Temperatura w ciągu dnia wynosi około 30°C, a w nocy około 20°C. Woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi około 26°C, co jest idealne do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w lipcu i sierpniu

Tunezja pogoda we wrześniu

Wrzesień jest jeszcze ciepły, ale temperatura powoli spada. Temperatura w ciągu dnia wynosi około 28°C, a w nocy około 18°C. Woda w morzu jest nieco chłodniejsza i wynosi około 24°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji we wrześniu

Tunezja pogoda w październiku

W październiku temperatura w ciągu dnia wynosi około 25°C, a w nocy około 15°C. Woda w morzu jest nieco chłodniejsza i wynosi około 22°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w październiku

Tunezja pogoda w listopadzie

W listopadzie temperatura w ciągu dnia wynosi około 22°C, a w nocy około 12°C. Woda w morzu jest chłodna i wynosi około 18°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w listopadzie

Tunezja pogoda w grudniu

W grudniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 18°C, a w nocy około 10°C. Woda w morzu jest bardzo chłodna i wynosi około 14°C.

☀️ Zobacz dostępne hotele w Tunezji w grudniu

W Tunezji istnieją duże różnice pomiędzy pogodą na wybrzeżu a pogodą w górach. W górach jest chłodniej i może padać, a na wybrzeżu jest ciepło i sucho. Tak więc, jeśli planujesz wakacje w Tunezji, ważne jest, aby wybrać odpowiednią porę roku i miejsce, aby uzyskać najlepsze warunki pogodowe dla twoich potrzeb. 

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja