Malediwy zimą, Pora deszczowa malediwy, Kiedy lecieć na malediwy?
Photo by Hoodh Ahmed / Unsplash

Egzotyczne Wakacje – 🌴Czyli kierunki egzotyczne takie jak Malediwy, Dominikana i Seszele

Egzotyczne Wakacje - Egzotyczne miejsca zachwycają nasyconymi liniami brzegowymi, krystalicznie czystą wodą i fascynującymi kulturami. Każdego roku biura podróży przygotowują bogatą ofertę egzotycznych wyjazdów zimą, jesienią, wiosną, a nawet latem
Spis treści:

Gdzie jest najlepsze miejsce na egzotyczne wakacje?

Wszystko zależy od rodzaju wyjazdu i Twoich oczekiwań na zakończenie. Podpowiadamy, które egzotyczne destynacje są najtańsze, gdzie wybrać się na Egzotyczne wakacje z dziećmi i kiedy warto zarezerwować tanie wakacje na rajskiej plaży.

Wakacje na Seszelach, Pora deszczowa Seszele, Seszele zimą
Photo by Mariya Oliynyk / Unsplash

Egzotyczne Seszele

Archipelag ten jest jednym z najbardziej odizolowanych krajów świata – od wybrzeży Afryki dzieli go 1600 kilometrów Oceanu Indyjskiego. Składa się ze 115 wysp z dwóch głównych archipelagów: wyspy wewnętrznej i zewnętrznej, ale tylko 33 z nich są zamieszkane. Co ciekawe, wyspy można podzielić na dwa typy ze względu na ich budowę i pochodzenie. Wyspy wulkaniczne, których jest 32, są bardzo zróżnicowane, większe, a nawet mają góry. Z drugiej strony wyspy koralowe ledwo wznoszą się ponad powierzchnię oceanu, są dość płaskie i generalnie (z nielicznymi wyjątkami) niezamieszkane. Jakiej pogody można oczekiwać na Seszelach? Najgoręcej jest od grudnia do kwietnia, szczególnie w marcu i kwietniu. Wilgotność wynosi wtedy 80% – jeśli nie lubisz takiej pogody, lepiej wybrać się na Seszele o innej porze roku.

Główną atrakcją Seszeli są piękne plaże, na których odpoczywają wczasowicze z całego świata. Mówi się, że Seszele to raj trzygwiazdkowych hoteli i pięciogwiazdkowych plaż. Jest tu niewiele czterogwiazdkowych przybytków, a niewielu może sobie pozwolić na pięciogwiazdkowe przybytki. Mieszkańcy Seszeli to głównie Kreole – potomkowie francuskich imigrantów mówiących po kreolsku. Stanowią 89 procent populacji wyspy. Ale oprócz kreolskiego, oficjalnymi językami są francuski i angielski.

 

Malediwy zimą, Pora deszczowa malediwy, Kiedy lecieć na malediwy?
Photo by Hoodh Ahmed / Unsplash

Rajskie Malediwy

Kolejny kraj wyspiarski na Oceanie Indyjskim. W przeciwieństwie do opisanych powyżej Seszeli, Malediwy leżą na nie mniej niż 1190 wyspach, z czego zamieszkałych jest ponad 200. Wyspy rozciągają się w archipelag o długości 820 km i szerokości 120 km. Bez przesady można też napisać, że Malediwy prawie nie wychodzą poza głębię morza, bo najwyższy punkt całego archipelagu znajduje się zaledwie 2 metry nad poziomem morza. Białe plaże, lazurowa woda, rajski klimat – to wszystko można znaleźć na wakacjach w tym wyspiarskim kraju. Malediwy to kraj muzułmański, a islam jest tam religią państwową. Władze państwowe bardzo poważnie traktują religię, o czym świadczy fakt, że apostazja oznacza utratę obywatelstwa, co w każdym razie należy rozpatrywać w odpowiednim kontekście, oczywiście postępowego prawa, gdyż w wielu krajach arabskich istnieje odstępstwo od islamu. . gardłowy. Jeśli ta informacja zasiała w twojej głowie ziarno niepokoju, chcemy ostudzić twoją wrażliwość religijną – kurorty na Malediwach są bardzo europejskie i nie ma tam żadnych religijnych ograniczeń.

 

Kiedy lecieć na Dominikane?, Pora deszczowa Dominikana, Wakacje zimą Dominikana
Photo by Antonella Vilardo / Unsplash

Perła karaibów – Dominikana

Dominikana, często nazywana nową perłą Karaibów, jest najstarszym krajem obu Ameryk. Zachodnia część tego kraju posiada piękne parki narodowe i bogatą przyrodę. Stolica – Santo Domingo – to miejsce, gdzie kultura antyczna spotyka się z nowoczesnością. Będąc w stolicy nie można pominąć podziemnych jaskiń Tres Ojos czy latarni Krzysztofa Kolumba. Dominikana to świetne miejsce na wakacje. Nurkowanie i podziwianie kolorowej rafy koralowej może być ekscytującą rozrywką na Dominikanie. Inne działania obejmują grę w golfa na światowej klasy polach golfowych. Naszą wizytę można również urozmaicić przejażdżką starą kolejką linową na górę Isabel del Torres. Dominikana posiada również piękne parki narodowe, których przyroda jest naprawdę nietknięta. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie, a świetnym rozwiązaniem może być połączenie wielu funkcji!

 

Egzotyczne oferty wakacyjne

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja