Pogoda w albanii, kiedy lecieć do albanii?

🇦🇱 Pogoda w Albanii – Sprawdź kiedy lecieć do Albanii

Pogoda w Albanii. Albania to przepiękny kraj położony nad Adriatykiem. Jeszcze kilka lat temu nie była tak popularną destynacją dla turystów. Zazwyczaj w rankingach zajmowała dalekie miejsca za popularnym Egiptem, Turcją czy nawet Grecja. Od pewnego czasu biura podróży częściej uwzględniają ją w swoich ofertach. Sprawdź kiedy lecieć do Albanii aby załapać się na najlepszą pogodę.
Spis treści:

Albania to Państwo w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Albania na zachodzie ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego.

Od Włoch oddziela ją cieśnina Otranto. Graniczy z: Grecją, Czarnogórą, Macedonią Północną oraz Serbią/Kosowem.

Kiedy lecieć do Albanii 🇦🇱?

Jeśli lubisz ciepło i chciałbyś lecieć do Albanii bez zamartwiania się o dobrą pogodę to musisz zdecydować się na urlop w okresie od czerwca do sierpnia. To miesiące, w których w Albanii są najwyższe temperatury i jest najcieplej. Zarezerwuj wakacje all inclusive w albanii już teraz.

Czy warto lecieć do Albanii zimą?

W Albanii w miesiącach takich jak grudzień, styczeń i luty można doświadczyć najniższej tempratury w roku. W ciągu dnia możemy doświadczyć nawet 9 st. C. W nocy zaś temperatury spadają do ok. 9 st. C.

Pogoda w Albanii w styczniu

W Albanii w styczniu temperatura w dzień sięga ok. 11 st. C, w nocy spada do 7 st. C. Woda w morzu jest bardzo zimna, ma ok. 14 st.C.

Pogoda w Albanii w lutym

W Albanii w lutym temperatura w dzień sięga ok. 8-11 st. C, w nocy spada do 7-8 st. C. Woda w morzu ma ok. 13 st.C.

Pogoda w Albanii w marcu

Jeśli planujesz urlop w Albanii w marcu to sprawdź aktualną prognozę pogody. W tym czasie pada średnio 11 dni w miesiącu. Temperatura w dzień to ok. 13 st.C, w nocy jest ok 9 st.C a woda w morzu pozostaje w okolicach 13 st. C.

Pogoda w Albanii w kwietniu

Albania w kwietniu powoli zaczyna budzić się do życia. Temperatura w ciągu dnia wzrasta już nawet do 15 st. C., w nocy jest ok. 12 st. C.

Pogoda w Albanii w maju

W Albanii jest wtedy średnio 19 st. C i słońce świeci przez około 23 dni w skali miesiąca. Woda jest chłodna, ale nada się do kąpieli, jej temperatura wynosi 18 st. C.

Pogoda w Albanii w czerwcu

Wakacje start! Turystyka w Albanii w czerwcu rusza pełna parą. Idealne miejsce na Twoje wakacje to właśnie Albania. W dzień jest tam wtedy 23 st. C, w nocy temperatura osiąga około 20 st. C

Pogoda w Albanii w lipcu

Najniższe notowane temperatury w lipcu to 22 st. C w nocy i 25 st. C w ciągu dnia. Woda w lipcu w Albanii jest ciepła i ma ok. 24 st.C. Idealna pora na kąpiele w morzu. Zarezerwuj swoje wakacje.

Wakacje w Albanii.

Pogoda w Albanii w sierpniu

Idealny czas wakacyjny spędzisz właśnie w Albanii. Najniższa temperatura w sierpniu, jaką możesz zobaczyć na termometrach w sierpniu to 22 st. C w nocy. W ciągu dnia słupki rtęci wskazują ok. 25 st. C. To idealny wybór na wczasy.

Pogoda w Albanii we wrześniu

Wiele osób może pozwolić sobie na urlop dopiero we wrześniu. Informujemy, że to nadal dobry czas na wakacje w Albanii! W hotelach jest wtedy o wiele mniej gości, czuć, że wakacyjny szczyt już minął, a pogoda wciąż sprzyja odpoczynkowi. W Albanii jest wtedy średnio 23 st. C każdego dnia. Woda w morzu ma 23 st. C. Jest naprawdę świetnie. Dodatkowo zachęcamy do wędrówek po górach.

Pogoda w Albanii w październiku. 

Jesień można zacząć na urlopie w Albanii. Dla fanów dobrych restauracji i odpoczynku w SPA to świetny czas. 20 st. C w dzień, 16 st. C w nocy i średnio przez 21 dni na 31 jest pogodnie. Temperatura wody wynosi wtedy 21 st. C.

Pogoda w Albanii w listopadzie i grudniu.

Średnia temperatura w listopadzie w Albanii to 16 st. C. Niestety to czas kiedy na urlop w Albanii mogą pozwolić sobie osoby zimnolubne. Nastaw się na to, że temperatura w nocy spada do 13 st. C a woda w morzu ma ok. 18 st. C.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja