Jaką walutą płacić w Egipcie, Jaką walutę zabrać do Egiptu, Jakie pieniądze zabrać do Egiptu?, Jaką walutą płacić na wakacjach w Egipcie?
Jaką walutą płacić w Egipcie, Jaką walutę zabrać do Egiptu, Jakie pieniądze zabrać do Egiptu?, Jaką walutą płacić na wakacjach w Egipcie? - Photo by Hamed Taha

Jaką walutą płacić na wakacjach w Egipcie? 🤑🇪🇬

Wakacje w Egipcie to niezwykłe doświadczenie, które zapewnia możliwość poznania fascynującej historii, odwiedzenia egzotycznych miejsc oraz odkrycia tajemniczego świata starożytnego Egiptu. Zanim wyruszysz w podróż do tego niezwykłego kraju, warto dowiedzieć się, jaką walutą płacić na wakacjach w Egipcie. W tym artykule omówimy kwestie związane z oficjalną walutą Egiptu oraz sposobami płatności podczas pobytu w tym fascynującym miejscu.
Spis treści:

Jaką walutę zabrać do Egiptu na wakacje?

Oficjalną walutą Egiptu jest egipska funt (EGP), często nazywany „جنيه” w języku arabskim. Funty egipskie są powszechnie akceptowane we wszystkich regionach kraju. Dzieli się je na różne nominały, w tym banknoty o wartości 1, 5, 10, 20, 50, 100 oraz 200 funtów. Dodatkowo, istnieją monety o nominałach 25, 50 piasterek oraz 1 funta.

☀️🇪🇬 Zarezerwuj Wakacje w Egipcie

Jakie pieniądze zabrać do Egiptu?

Podobnie jak w innych krajach, w Egipcie znajdziesz wiele kantorów wymiany walut, zwłaszcza w popularnych turystycznych miejscach. Kantory oferują konkurencyjne kursy wymiany, ale warto zawsze sprawdzać kilka z nich, aby znaleźć najlepszy kurs. Unikaj wymiany waluty na ulicy, ponieważ może to wiązać się z ryzykiem oszustwa.

Karty płatnicze

W miastach i kurortach w Egipcie, karty płatnicze, takie jak Visa i Mastercard, są szeroko akceptowane w restauracjach, hotelach i sklepach. Jednak warto pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Opłaty za transakcje: Upewnij się, że rozumiesz, jakie opłaty bankowe mogą być związane z korzystaniem z karty poza granicami swojego kraju. Banki mogą pobierać opłaty za transakcje zagraniczne, więc warto to zweryfikować przed podróżą.
  2. Zabezpieczenia: Aktywuj powiadomienia SMS o transakcjach na swojej karcie, aby kontrolować wydatki i zwiększyć bezpieczeństwo finansowe podczas podróży.
  3. Gotówka na wszelki wypadek: Mimo że karty są akceptowane, zawsze warto mieć przy sobie pewną ilość gotówki na wypadek, gdybyś znalazł się w miejscu, gdzie karty nie są akceptowane lub w sytuacjach awaryjnych.

Wakacje w Egipcie

Wymiana waluty przed podróżą

Jeśli planujesz podróż do Egiptu i preferujesz płatności gotówką, rozważ wymianę waluty jeszcze przed wyjazdem w banku lub kantorze wymiany walut w swoim kraju. Unikaj wymiany waluty na lotnisku, gdzie kursy mogą być mniej korzystne. W kurortach turystycznych możesz płacić również EUR i USD.

☀️🇪🇬 Zarezerwuj Wakacje w Egipcie

Podsumowanie

Podczas wakacji w Egipcie oficjalną walutą jest egipska funt (EGP). Kantory wymiany walut i karty płatnicze są szeroko akceptowane, ale zawsze warto zachować ostrożność i upewnić się, że znasz opłaty związane z korzystaniem z kart za granicą. Bezpieczeństwo finansowe podczas podróży to ważna kwestia, więc warto być przygotowanym na różne sytuacje. Teraz, kiedy wiesz, jaką walutą płacić na wakacjach w Egipcie, możesz skoncentrować się na odkrywaniu tego fascynującego kraju i jego licznych atrakcji.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka