Jak wybrać najlepszy hotel na wakacje?

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacje?

Spis treści:

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacje?

Za nim przejdziemy do decydowania o tym, który hotel spełnia nasze oczekiwania ustalmy sobie czego szukamy.

 • Kierunek / region
 • Termin wylotu – powrotu / długość pobytu
 • Do jakiego lotniska mamy najbliżej aby określić miejsce wylotu
 • Widełki cenowe
 • Podstawowe udogodnienia, które są dla nas ważne (np. hotel przy plaży, aqua park, dobre europejskie alkohole etc.)

Kiedy już nakreśliliśmy sobie co dla nas jest najważniejsze możemy przejść do poszukiwań. Z mojej strony mogę polecić wyszukiwarkę Wakacje.pl, która gromadzi oferty wszystkich popularnych biur podróży w Polsce. (Itaka, Coral Travel, Rainbow, Grecos, Ecco Holiday, Sun&Fun i kilka innych.)

Na potrzeby tego artykułu załóżmy, że poszukujemy wakacji dla dwóch dorosłych osób z terminem wrzesień-październik 2021 na 7 dni.
Kierunki jakie nas interesują to Turcja i Egipt w budżecie do 2200 zł / os. Podstawowym warunkiem jest dobra lokalizacja, hotel w niedalekiej odległości od morza, wybudowany lub wyremontowany w ciągu ostatnich kilku lat. Oczywiście mówimy o ofercie All Inclusive. Miejsce wylotu: Warszawa (Chopin).

1. Wyszukiwarka

Zaczynamy od wypełnienia wszystkich pól.

Naszym oczom ukazują się pierwsze oferty. Za nim zaczniemy poszukiwania z lewej strony przefiltrujemy je według naszych oczekiwań.

 • Długość pobytu: 7-8 dni
 • Wyżywienie: All inclusive
 • Standard: 4-5 gwiazdek (przy wyborze hoteli w krajach takich jak Turcja, Egipt, Tunezja odradzam wybór hotelu poniżej *5)
 • Cena: podajemy widełki cenowe z górką 50-150 zł (pamiętaj że do ceny, która prezentowana jest na stronie należy doliczyć ok. 100 zł/os ubezpieczenie)
 • Udogodnienia (zaznaczamy co nas interesuje)
 • Typ dojazdu
 • Typ oferty (nie zaznaczamy żadnej opcji – niech zaproponuje nam wszystko :))\
 • Biuro podróży (również pozostawiamy bez zaznaczenia – o tym wspomnę później)

2. Wybieranie i weryfikacja oferty

Kiedy już przefiltrujemy wyniki naszego wyszukiwania możemy skupić się na odpowiedniej selekcji. Niestety, wszystko z czego system mógł nas wyręczyć to już zrobił. Od tej pory musimy wziąć się do pracy.

Wybieramy hotele, które wizualnie nam się podobają. Proponuję aby zapisywać je do jednej zakładki w przeglądarce. Czytamy dokładnie cały opis, sprawdzamy kiedy hotel został wybudowany oraz kiedy ewentualnie było ostatni remont.

Upewnij się, ze wszystkie udogodnienia takie jak bliskość do morza czy też np. aqua park są uwzględnione w opisie (jeśli wcześniej zaznaczyłeś/aż że to dla Ciebie ważne). Sprawdź opinie na stronie biura podróży a następnie aby zobaczyć oceny podróżujących z całego świata i przejrzeć realne zdjęcia hotelu skorzystaj z portalu Tripadvisor.

To nic trudnego – po prostu wpisz w Google frazę: nazwa hotelu tripadvisor.

Oto nasz wynik:

tripad

tripad2

Jeśli nic nie budzi Twoich podejrzeń to prawdopodobnie natrafiłeś/aś na odpowiedni hotel 🙂 Znajdź i porównaj ich przynajmniej kilka aby mieć punkt odniesienia. Pamiętaj, że oferty w okresie od końca czerwca do końca sierpnia będą w dużo wyższych cenach i rezerwacje należy przeprowadzić kilka miesięcy wcześniej.

3. Czas na wybór Twojego touroperatora!

Ceny wakacji mogą nieznacznie się różnić w zależności od wybranego touroperatora (organizatora wycieczki).

Dla przykładu pokaże Tobie jakie mogą być różnice:

porownanie

Mamy trzy oferty z tym samym terminem, wylotem z tego samego lotniska, pakietem All Inclusive oraz z taką samą długością pobytu.

Jeśli faktycznie znajdziesz odpowiedni hotel sprawdź wszystkie możliwe opcje aby jak najbardziej zoptymalizować koszty. Wpisz nazwę hotelu w wyszukiwarkę Wakacje.pl, wybierz wybrany termin i sprawdź czy któraś oferta nie będzie dla Ciebie korzystniejsza.

4. Podsumowanie

Podsumujmy co musisz wiedzieć odnośnie wyboru i weryfikacji oferty wakacyjnej:

 • użyj wyszukiwarki Wakacje.pl aby zobaczyć oferty wszystkich biur podróży w jednym miejscu
 • ustaw prawidłowe filtry wyszukiwarki (widełki cenowe, długość pobytu, udogodnienia)
 • przejrzyj wszystkie oferty, które mieszczą się w Twoim budżecie – zapisz hotele, które spełnią Twoje oczekiwania
 • Cenna wskazówka: sprawdź godziny wylotu (w niektórych przypadkach możesz zyskać na tym kilka a nawet kilkanaście godzin pobytu w hotelu więcej za tę samą cenę)
 • Cenna wskazówka: sprawdź odległość hotelu od lotniska (przykład: Turcja, Alanya – odległość lotniska AYT Antalya od hoteli położonych w miejscowości Alanya to 3-3,5h drogi – uwzględnij, że kierowca musi zatrzymać się w kilku hotelach po drodze).
 • zweryfikuj hotel na portalu Tripadvisor – sprawdź zdjęcia od innych podróżujących oraz przeczytaj opinie. Weź pod uwagę to, że niektórzy mają bardzo wygórowane wymagania i nie przejmuj się wszystkim co tam znajdziesz. Zdarza się, że jest to nad wyraz przesadzone.
 • sprawdź okolice hotelu na Google Maps, zobacz jakie odległości dzielą hotel od sklepików, plaży, atrakcji czy też restauracji.
 • sprawdź czy aby na pewno oferta, którą znalazłeś/aś jest najkorzystniejsza (wpisz nazwę hotelu w wakacje.pl i zweryfikuj czy to biuro podróży posiada najtańszą ofertę)
 • znajdź grupę hotelu na Facebooku (jeśli takowa istnieje) i sprawdź jakie są opinie osób aktualnie przebywających na miejscu
Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka