Co warto zwiedzić w Polsce z dzieckiem
Co warto zwiedzić w Polsce z dzieckiem - Photo by Anestiev

Co warto zwiedzić w Polsce z dzieckiem

Poróżowanie z dzieckiem na pewno jest wyzwaniem dla rodziców, bo mali turyści mają swoje potrzeby, poza tym nie wszystkie „dorosłe” atrakcje przypadną im do gustu. Na szczęście jest wiele miejsc, których odwiedzenie będzie przyjemne zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów.
Spis treści:

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody znajdują się w Janowcu, niedaleko Kazimierza Dolnego. To fascynujący park rozrywki dla całej rodziny, a jego motywem przewodnim są bajki i baśnie. Magiczne Ogrody położone są w malowniczej okolicy i niezależnie od pory roku można się tu zachwycać piękną przyrodą. Nie tylko przyrodą, bo na miejscu czeka mnóstwo atrakcji, a dla dzieci organizowane są konkursy, gry zespołowe oraz ciekawe eksperymenty.

Park dinozaurów w Solcu

Otworzony w 2008 roku w Solcu Kujawskim JuraPark zalicza się do największych tego typu obiektów w całej Europie. Zajmuje obszar ponad 12 hektarów i jest pełen wspaniałych eksponatów, które zrobią wrażenie na każdym odwiedzającym park dziecku. W JuraPark urządzono Muzeum Ziemi z ekspozycjami paleontologicznymi – wystawy obejmują ponad tysiąc skamielin zwierząt i roślin z całego świata.

Zwiedzając park dinozaurów można też swoją podróż rozszerzyć o inne ciekawe miejsca regionu. Bardzo blisko parku leży Toruń, w którym zwiedzić można nie tylko historyczne zabytki, ale też muzeum piernika, gdzie goście samodzielnie przygotowują dla siebie te smaczne wypieki. Z kolei na północ od JuraParku znajdują się Bory Tucholskie, które dzięki swojej biologicznej różnorodności zostały wpisane do światowych rezerwatów biosfery UNESCO.

Warmia i Mazury

Region ten, nie bez powodu nazywany krainą tysiąca jezior, nadaje się na urlop o każdej porze roku. Jest idealnym wyborem dla rodzin, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i mieć bliski kontakt z naturą. Do obejrzenia jest tu aż sześć parków krajobrazowych: Mazurski, Welski, Puszcza Romincka, Wysoczyzna Elbląska, Pojezierze Iławskie, Wzgórza Dylewskie. W parkach przygotowane są atrakcje specjalnie dla dzieci, a każda pora roku ma swoje sezonowe rozrywki, jak kulig czy spływy kajakowe.

Wrażeń dostarczy też hotel z aquaparkiem, w którym przyjemnie da się spędzić czas nawet podczas najgorszej pogody. Warmia i Mazury to także zamki krzyżackie, rodzinny park rozrywki Nowa Holandia, spotkanie z żubrami, przejażdżka Ełcką Koleją Wąskotorową, Mazurski Park Zabaw i Edukacji Mazurolandia.

Jura Krakowsko-Częstochowska

To jeden z najciekawszych krajobrazowo regionów w Polsce. Jego częścią jest Ojcowski Park Narodowy, który zwiedzić można nawet z bardzo małym dzieckiem – park słynie z efektownych formacji skalnych oraz jaskiń. Na dłuższą wyprawę odpowiedni będzie Szlak Orlich Gniazd, podczas którego podziwiać można nie tylko przyrodę Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, ale i ruiny średniowiecznych zamków, w tym słynny Ogrodzieniec i Pieskową Skałę. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów. Warto jeszcze przy okazji zajechać do Krakowa by zobaczyć Wawel, odwiedzić Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, Wioski Świata, Lustrzany Labirynt.

Pławna Dolna

Ta niewielka miejscowość na Dolnym Śląsku przyciąga turystów unikalnym parkiem Magiczna Pławna. Jest tu Zamek Śląskich Legend, zrekonstruowany gród rycerski, Arka Noego, a dzieci mogą brać udział w interesujących warsztatach. Urlop w Magicznej Pławnej warto połączyć z wycieczką w pobliskie Góry Izerskie i zwiedzaniem śląskich zamków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na urlop?

Podróżując z dzieckiem warto mieć z góry określony cel, choć to oczywiście nie oznacza, że po drodze nie można pozwolić sobie na żadne niespodzianki. Bardzo istotna dla udanej wycieczki jest kwestia noclegu – warto szukać miejsc przyjaznych rodzinom, gdzie dostępne są różnego rodzaju udogodnienia dla najmłodszych gości, a oceny danych hoteli można sprawdzić na https://iamtourist.org/. Przy pieszych wędrówkach powinno się dokładnie sprawdzić mapę terenu, zarówno pod kątem trudności szlaku, jak i dostępności toalet, punktów pomocy, lokali gastronomicznych.

 

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Popularne kierunki:

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja