Czy w Turcji jest drogo?
Czy w Turcji jest drogo?

Czy w Turcji jest drogo?

Planujesz wakacje w Turcji i zastanawiasz się, czy to drogi kierunek? Sprawdź nasz przewodnik po kosztach wakacji all inclusive, wycieczkach fakultatywnych, jedzeniu na mieście, komunikacji miejskiej i pamiątkach, aby dowiedzieć się, na co warto przygotować budżet. Turcja może być przystępna cenowo, jeśli wiesz, jak mądrze zarządzać wydatkami!
Spis treści:

Turcja to kraj o bogatej kulturze, pięknych plażach i fascynujących zabytkach, który od lat przyciąga turystów z całego świata. Jednak jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby planujące wakacje jest: „Czy w Turcji jest drogo?” W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, analizując koszty wakacji all inclusive oraz dodatkowych wydatków, takich jak wycieczki fakultatywne, jedzenie na mieście, komunikacja miejska i pamiątki.

Wakacje all inclusive w Turcji

Wakacje all inclusive w Turcji są bardzo popularne, szczególnie w kurortach takich jak Antalya, Alanya, Bodrum czy Marmaris. Cena takiego pakietu zależy od standardu hotelu, terminu wyjazdu oraz długości pobytu. Na ogół, za tygodniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym można zapłacić od 2000 do 4000 PLN za osobę, wliczając przelot i transfer z lotniska.

W pakiecie all inclusive znajdują się zazwyczaj:

 • Noclegi
 • Wszystkie posiłki (śniadania, obiady, kolacje)
 • Przekąski i napoje (alkoholowe i bezalkoholowe)
 • Udogodnienia hotelowe, takie jak baseny, animacje, siłownie

Dzięki temu, większość podstawowych kosztów jest pokryta, co pozwala cieszyć się wakacjami bez konieczności martwienia się o codzienne wydatki.

Super oferty Last Minute

Wycieczki fakultatywne w Turcji

Chociaż pakiet all inclusive oferuje wiele atrakcji na terenie hotelu, warto wybrać się na wycieczki fakultatywne, aby lepiej poznać Turcję. Koszt takich wycieczek zależy od ich rodzaju i długości. Przykładowo:

 • Wycieczka do Pamukkale: około 200-300 PLN za osobę
 • Rejs statkiem po rzece Dalyan: około 150-250 PLN za osobę
 • Zwiedzanie Kapadocji: od 300 do 600 PLN za osobę (w zależności od wybranych atrakcji)

Ile kosztuje jedzenie na mieście?

Jedzenie poza hotelem może być zarówno tanie, jak i drogie, w zależności od miejsca i rodzaju restauracji. W lokalnych knajpkach można zjeść smaczny posiłek za około 20-40 PLN za osobę. Natomiast w bardziej ekskluzywnych restauracjach ceny mogą wynosić od 80 do 150 PLN za osobę.

Przykładowe ceny jedzenia:

 • Döner kebab: 10-20 PLN
 • Mezze (przekąski): 20-40 PLN
 • Ryby i owoce morza: 60-120 PLN
 • Desery, takie jak baklava: 10-20 PLN

Ile kosztuje komunikacja miejska?

Komunikacja miejska w Turcji jest stosunkowo tania i dobrze rozwinięta. Bilety na autobusy miejskie kosztują zazwyczaj od 2 do 5 PLN, w zależności od miasta i trasy. Taksówki są droższe, ale nadal przystępne w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Przykładowy koszt przejazdu taksówką na krótkiej trasie to około 20-40 PLN.

Ile kosztuje jedzenie w Turcji Czy w Turcji jest drogo
Ile kosztuje jedzenie w Turcji Czy w Turcji jest drogo

Ile kosztują pamiątki?

Kupowanie pamiątek to nieodłączny element każdej podróży. W Turcji znajdziesz wiele interesujących przedmiotów, takich jak ręcznie robione dywany, biżuteria, ceramika, przyprawy czy tekstylia. Ceny pamiątek są zróżnicowane, ale na ogół przystępne. Przykładowo:

 • Małe ręcznie robione pamiątki (magnesy, breloczki): 5-15 PLN
 • Biżuteria: 50-200 PLN
 • Dywany i kilimy: od 100 PLN wzwyż (w zależności od wielkości i jakości)

Co warto wiedzieć?

Czy w Turcji jest drogo? Odpowiedź zależy od stylu podróżowania i indywidualnych preferencji. Wakacje all inclusive pozwalają na kontrolowanie wydatków i cieszenie się beztroskim wypoczynkiem. Dodatkowe koszty, takie jak wycieczki fakultatywne, jedzenie na mieście, komunikacja i pamiątki, mogą się różnić, ale na ogół Turcja oferuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Planując wakacje w Turcji, warto zatem uwzględnić zarówno pakiet all inclusive, jak i dodatkowe atrakcje, aby w pełni cieszyć się tym fascynującym krajem.

Odkryj Wakacje

Odkryj Wakacje

Serwis skupiający najlepsze oferty biur podróży na najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Dokąd lecimy? 😇

✈️ Strona Internetowa
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Popularne kierunki

Last Minute Egipt

Last Minute Turcja

Last Minute Tunezja

All Inclusive
Last Minute
Egzotyka